Քաղաքական 12:57 12/08/2019 Հայաստան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Վլադիմիր Կազիմիրովին՝ ծննդյան 90-ամյակի առթիվ:
Կառավարության հասարակայնության հետ կապերի վարչության փոխանցմամբ՝ ուղերձում ասված է.
«Հարգելի Վլադիմիր Նիկոլայի,
Ընդունեք անկեղծ շնորհավորանքներս Ձեր ծննդյան 90-ամյա հոբելյանի առթիվ:
Որպես Ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման բանակցություններում Ռուսաստանի միջնորդական առաքելության ղեկավար, ապա ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ՌԴ ներկայացուցիչ և համանախագահ՝ Դուք լրջագույն ավանդ եք ունեցել Արցախյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման բանակցությունների սկզբնավորման գործում: Անգնահատելի  են Ձեր ջանքերը կողմերի միջև զինադադարի համաձայնության ձեռքբերման, հակամարտության կարգավորման խաղաղ գործընթացի ապահովման և բանակցությունների լիարժեք ձևաչափի ձևավորման ուղղությամբ:
Ավարտելով Ձեր կարևոր միջնորդական գործունեությունը՝ Դուք չեք հեռացել մեր տարածաշրջանից՝ մշտապես Ձեր փորձը ծառայեցնելով երկարատև խաղաղության հաստատման նպատակին: Ձեր գնահատականներն ու մեկնաբանությունները աչքի են ընկել անաչառությամբ և հակամարտության պատճառներին ու հետևանքներին խորապես ծանոթ լինելու փաստով: Հայ ժողովուրդը բարձր է գնահատում Ձեր միջնորդական գործունեությունը Արցախյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման, տարածաշրջանում կայունության ապահովման գործում:
Հարգելի Վլադիմիր Նիկոլայի,
ևս մեկ անգամ շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան օրվա առթիվ, մաղթում եմ քաջառողջություն, բարեկեցություն և ամենայն բարիք»:

Politics 16:20 12/08/2019 Armenia
Armenia's Prime Minister Nikol Pashinyan has extended birthday greetings to Russian Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary Vladimir Kazimirov on his 90th birthday anniversary.
“Dear Vladimir Nikolayevich,
Please accept my warmest and most heartfelt congratulations on your 90th birthday.
As head of the Russian mediation mission for the settlement of the Nagorno-Karabakh conflict, then as Russia’s representative and co-chair of the OSCE Minsk Group, you went a long way toward launching the negotiations over the peaceful settlement of the Artsakh conflict.
Invaluable are your efforts aimed at achieving a ceasefire agreement, promoting a peaceful resolution of the conflict and forming an adequate negotiation format. After completing your important activities, you did not leave our region, and continued to put your long experience at the service of establishing a lasting peace. Your comments were impartial and came as an evidence of your deep awareness of the causes and consequences of the conflict.
The Armenian people highly appreciate your mediation in the peaceful settlement of the Artsakh conflict and in ensuring stability in the region.
Dear Vladimir Nikolayevich,
Reiterating my birthday greetings, I wish you robust health, wellbeing and every success," read the PM's congratulatory message.