Տնտեսություն 19:31 12/08/2019 Հայաստան
2019 թվականի առաջին կիսամյակում Հայաստանում արտադրվել է 3 մլրդ 642.8 մլն կՎտ ժամ էլեկտրաէներգիա, ինչը 2018 թ-ի նույն ժամանակահատվածի համեմատ նվազել է 5.5%-ով։
Վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալների համաձայն, ՋԷԿ-երի արտադրության ծավալը նվազել է 25.9%-ով և կազմել 1 089.5 մլն կՎտ ժամ, ջերմային էներգիայի արտադրությունը նվազել է  36.7%-ով՝ կազմելով  15.2  հազար հեգաջոուլ:
Դրան զուգահեռ ավելացել է ՀԷԿ-երի արտադրած էլեկտրաէներգիայի ծավալը։ Մասնավորապես, հունվար-հունիսին ՀԷԿ-երն արտադրել են 1 մլրդ 341.9 մլն  կՎտ ժամ՝ նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճելով 8.3%-ով:
Նշված ժամանակահատվածում Հայաստանի ատոմային էլեկտրական կայանն (ՀԱԷԿ) արտադրել է 1 մլրդ 203.5 մլն կՎտ ժամ էլեկտրաէներգիա, ինչը 2018թ-ի նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել է 5.5%-ով:
Վիճակագրության համաձայն, հողմային էլեկտրակայանների կողմից էլ այս տարվա առաջին կիսամյակում արտադրվել է 1.8 մլն կՎտ ժամ էլեկտրաէներգիա՝  աճելով 1.8 անգամ, իսկ արևային էլեկտրակայաններն արտադրել են  6.1 մլն կՎտ ժամ էլեկտրաէներգիա՝ 2018 թ-ի հունվար-հունիսի համեմատ աճելով 3 անգամ:

Economy 18:00 12/08/2019 Armenia
A total of 3 billion 642.8 million kilowatt-hours of electricity were generated in Armenia in the first half of 2019, down by 5.5% from the same period of 2018, Armenia's National Statistical Committee revealed.
According to the latest figures, electricity generation at thermal power plants dropped by 25.9% to 1,089.5 million kilowatt-hours in January-June. Some 15.2 thousand gigajoules of thermal energy were produced in the country in the first half-year, a decrease of 36.7% from 2018.
Meantime, power generation at hydropower plants increased by 8.3% in the reporting period, amounting to 1 billion 341.9 million kilowatt-hours.
In January-June 2019, Armenia’s Nuclear Power Plant (NPP) generated 1 billion 203.5 million kilowatt-hours of electricity, up by 5.5% against the numbers of 2018.
Electricity generation at solar power plants stood at 6.1 million kilowatt-hours in the first six months, securing a 3-fold growth from the same period last year.