Հասարակություն 17:40 16/08/2019 Հայաստան
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի աջակիցներն այսօր բողոքի ակցիա են իրականացրել Հայաստանում Գերմանիայի դեսպանատան դիմաց։ Նրանք նամակ փոխանցեցին ՀՀ-ում Գերմանիայի դեսպանատան ներկայացուցչին, որն ուղղված էր դեսպանին:
Ակցիայի մասնակիցները հայտնեցին, որ նամակը վերաբերում է Հայաստանում առկա դատական համակարգին և  մարդու իրավունքներին:
«Նամակը հրապարակային է և կխնդրենք, որ պատասխանը ևս լինի հրապարակային»,- դեսպանատան ներկայացուցչին ասացին ակցիայի մասնակիցները:
Դեսպանատան ներկայացուցիչն էլ նշեց, որ այն կփոխանցեն դեսպանին:
Հիշեցնենք, որ Ռոբերտ Քոչարյանի աջակիցները նմանատիպ նամակ էին հանձնել նաև Բարձրագույն դատական խորհրդին և Եվրամիության ղեկավարին:

Society 18:19 16/08/2019 Armenia
A group of supporters of Armenia’s second president Robert Kocharyan on Friday staged a protest outside the German Embassy in Yerevan, complaining about the situation in the country’s judicial system.
They handed a letter addressed to the German ambassador to the representative of the embassy, adding it covers issues regarding Armenia’s judiciary and human rights.
Stressing that their letter is public, the protesters said they expect also a public response to it.
The embassy employee promised to hand over the letter to the ambassador.
Kocharyan’s supporters have already given similar letters to the EU ambassador in Armenia and the Supreme Judicial Council.