Հասարակություն 17:40 16/08/2019 Հայաստան
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի աջակիցներն այսօր բողոքի ակցիա են իրականացրել Հայաստանում Գերմանիայի դեսպանատան դիմաց։ Նրանք նամակ փոխանցեցին ՀՀ-ում Գերմանիայի դեսպանատան ներկայացուցչին, որն ուղղված էր դեսպանին:
Ակցիայի մասնակիցները հայտնեցին, որ նամակը վերաբերում է Հայաստանում առկա դատական համակարգին և  մարդու իրավունքներին:
«Նամակը հրապարակային է և կխնդրենք, որ պատասխանը ևս լինի հրապարակային»,- դեսպանատան ներկայացուցչին ասացին ակցիայի մասնակիցները:
Դեսպանատան ներկայացուցիչն էլ նշեց, որ այն կփոխանցեն դեսպանին:
Հիշեցնենք, որ Ռոբերտ Քոչարյանի աջակիցները նմանատիպ նամակ էին հանձնել նաև Բարձրագույն դատական խորհրդին և Եվրամիության ղեկավարին:

Общество 19:15 16/08/2019 Армения
Сторонники второго президента Армении Роберта Кочаряна сегодня провели акцию у посольства Германии в РА. Они передали письмо представителю посольства ФРГ в РА, которое адресовано послу.
Участники акции рассказали о содержании письма: оно касается судебной системы в Армении и прав человека.
«Письмо – открытое, посему просим, чтобы и ответ был публичным», – сказали участники акции представителю посольства.
Представитель посольства в свою очередь отметил, что передаст письмо послу.
Напомним, сторонники второго президента Армении Роберта Кочаряна аналогичные письма ранее передали в ВСС и главе делегации ЕС в РА.