Քաղաքական 14:51 22/08/2019 Արցախ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրել մայրաքաղաք Ստեփանակերտում առաջացած ջրամատակարարման խնդիրների շուրջ:
ԱՀ նախագահի աշխատակազմից հայտնում են, որ զեկույցներով հանդես են եկել Ստեփանակերտի քաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանը և Ստեփանակերտի «Ջրմուղ-կոյուղի» ՓԲԸ տնօրեն Մարտիկ Հայրապետյանը:
Երկրի ղեկավարն անթույլատրելի է համարել ներկայիս իրավիճակը և հանձնարարել հնարավորինս կարճ ժամկետում ձեռնարկել բոլոր միջոցները մայրաքաղաքի բնականոն ջրամատակարման վերականգնման ուղղությամբ:
Բակո Սահակյանն ընդգծել է մայրաքաղաքի ջրամատակարարման վերականգնման շտաբի գործունեության ակտիվացման և Ստեփանակերտի քաղաքապետարանում թեժ գծի շուրջօրյա աշխատանքի ապահովման անհրաժեշտությունը, որի միջոցով քաղաքացիները կտեղեկացվեն ջրամատակարարման հստակ ժամանակացույցի մասին:
Աշխատանքների համակարգման և միջոցառումների վերահսկողության իրականացումը հանձնարարվել է պետնախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանին:

Politics 15:07 22/08/2019 NKR
Artsakh Republic President Bako Sahakyan convened on Thursday a working consultation on the recent water supply issues in Stepanakert.
As Information department at the president’s Office reported, Mayor of Stepanakert Souren Grigoryan and director of the “Water Sewerage” CJSC Martik Hayrapetyan delivered corresponding reports.
The Head of the State considered impermissible the current state of affairs and instructed to undertake all the measures within the shortest possible term towards the natural water supply rehabilitation in the capital.
Bako Sahakyan stressed the imperative of reinvigorating the activity of the capital’s operations staff of water supply rehabilitation and guaranteeing the 24-hour functioning of the hotline in the Stepanakert City Administration to ensure the citizens are informed on the precise water supply timetable.