Իրավունք 10:46 22/08/2019 Հայաստան
Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը հանցավորության և միջազգային ահաբեկչության դեմ պայքարին ուղղված իր գործառույթների իրականացման շրջանակներում ՀՀ ոստիկանության ինտերպոլի ազգային կենտրոնական բյուրոյից ստացված տեղեկությունների հիման վրա ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում հայտնաբերել է ահաբեկչության կատարման համար հետախուզման մեջ գտնվող Հնդկաստանի 2 քաղաքացու:
ԱԱԾ մամուլի կենտրոնից հայտնում են, որ օգոստոսի 8-ին նշված անձինք Ստամբուլ-Երևան չվերթով ժամանել են Երևան: Նույն օրը՝ Ինտերպոլի միջազգային հետախուզման հայտը ստանալուց ժամեր անց, ՀՀ ԱԱԾ աշխատակիցների կողմից ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում Հնդկաստանի վերոնշյալ քաղաքացիներից մեկը հայտնաբերվել և բերման է ենթարկվել:
Պարզվել է, որ վերջինս մի շարք ծանր հանցագործություններ (այդ թվում` ահաբեկչություն, սպանություններ) կատարելու համար մեղադրվում է Հնդկաստանի քրեական օրենսգրքի տարբեր հոդվածներով: Նրա ուղեկիցը, ով Հնդկաստանի իրավապահ մարմինների կողմից նույնպես հետախուզվում է ահաբեկչության, սպանության և այլ հանցագործությունների կատարման համար, օգոստոսի 14-ին ևս հայտնաբերվել և բերման է ենթարկվել Բագրատաշենի սահմանային անցակետը հատելու փորձ կատարելիս:

Право 10:56 22/08/2019 Армения
Служба национальной безопасности (СНБ) Республики Армения в рамках осуществления своих функций по борьбе с преступностью и международным терроризмом в результате оперативно-розыскных мероприятий, предпринятых на основе полученной из Национального центрального бюро Интерпола в РА информации, обнаружила 2 граждан Индии, находящихся в розыске за совершение теракта. Подробности представляет пресс-центр СНБ РА.
Согласно информации, 8 августа указанные лица рейсом Стамбул - Ереван прибыли в армянскую столицу. В тот же день, спустя несколько часов после получения запроса из международного розыска Интерпола, в результате предпринятых сотрудниками СНБ РА оперативно-розыскных мероприятий один из вышеуказанных граждан Индии был обнаружен и подвергнут приводу.
Выяснилось, что последний обвиняется в совершении ряда тяжких преступлений (в том числе теракта, убийств) по различным статьям УК Индии. Его спутник, который также разыскивается правоохранительными органами Индии за терроризм, убийство и другие преступления, 14 августа также был задержан при попытке пересечения КПП в Баграташене.