Կրթություն, գիտություն 16:39 23/08/2019 Հայաստան
ԵՊՀ Ուսանողների հետ տարվող աշխատանքների կենտրոնի տնօրեն  Վահագն Վարագյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է.
«Հարգելի գործընկերներ, սիրելի ուսանողներ,
հուլիսի 20-ի հոգաբարձուների խորհրդի հարցման կարգով անցկացված ապօրինի նիստով ակնհայտ քաղաքական դրդապատճառներով փորձ կատարվեց լուծարել ԵՊՀ ուսանողների հետ տարվող աշխատանքների կենտրոնը, որպեսզի ինձ ազատեն աշխատանքից՝ նպատակ ունենալով համալսարանականների շրջանում սերմանել այլակարծության նկատմամբ վախ և սարսափ: Հուլիսի 23-ին ես և ուսանողների հետ տարվող կենտրոնի աշխատակիցները ծանուցում ստացանք, որ օգոստոսի 26-ից նախատեսում են մեզ ազատել աշխատանքից: Այս ընթացքում կենտրոնի աշխատակիցների հետ դատական կարգով բողոքարկել ենք այդ ապօրինի որոշումը, իսկ այսօր տեղեկացանք, որ դատարանը պարտավորեցրել է ԵՊՀ ղեկավարությանը մեզ չազատել աշխատանքից: Պայքարը հանուն իրավունքների և արդարության շարունակվում է»։

Право 17:24 23/08/2019 Армения
Суд обязал руководство Ереванского государственного университета (ЕГУ) не увольнять с работы сотрудников Центра по работе со студентами. Об этом на своей странице в социальной сети Facebook сообщил руководитель Центра Ваагн Варагян.
«Уважаемые коллеги, дорогие студенты, на проведенном 20 июля в порядке опроса незаконном заседании Совета попечителей по явно политическим мотивам была предпринята попытка упразднить Центр по работе со студентами ЕГУ, чтобы уволить меня с работы, преследуя цель посеять среди студентов университета страх и ужас к инакомыслию.
23 июля я и сотрудники Центра по работе со студентами получили извещения о том, что с 26 августа планируют уволить нас с работы.
За этот период с сотрудниками Центра обжаловали в судебном порядке это незаконное решение, а сегодня узнали, что суд обязал руководство ЕГУ не освобождать нас от работы. Борьба за права и справедливость продолжается», - написал Варагян.