Իրավունք 18:03 12/09/2019 Հայաստան
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` սեպտեմբերի 11-ից 12-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 52 դեպք, որոնցից 2-ը՝ նախկինում կատարված։
Մասնավորապես՝ անձնական ունեցվածքի գողության և խարդախության` 10-ական, մարմնական վնասվածք հասցնելու՝ 7, յուրացման կամ վատնման՝ 4, ծեծի՝ 3, պետական-հասարակական ունեցվածքի գողության, թմրամիջոցի հայտնաբերման, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման ու սպանության սպառնալիքի՝ 2-ական, բնակարանային գողության, գույքի դիտավորությամբ վնասման, ապօրինի կամ կեղծ ձեռնարկատիրության, զենք-զինամթերքի առգրավման, ապօրինի ծառահատման, որսագողության, ավտոմեքենայի նույնականացման համարը կեղծելու և պետական սահմանն ապօրինի հատելու՝ 1-ական դեպք։
Հայտնաբերվել է 1 հետախուզվող, կամավոր ներկայացել է՝ 3-ը:
Գրանցվել է զենք-զինամթերքի կամավոր հանձնման 1 դեպք:
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի և բնակարանային գողությունների՝ 1-ական դեպք։
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 12 պատահար, ինչի հետևանքով 1 մարդ զոհվել է, 12-ը ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Право 20:18 12/09/2019 Армения
По данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, с 11 по 12 сентября сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 52 случая преступлений, из них 2 – ранее совершенные.
В частности, по 10 случаев кражи личного имущества и мошенничества, 7 случаев причинения телесных повреждений, 4 случая присвоения или растраты, 3 случая побоев, по 2 случая кражи государственного или общественного имущества, обнаружения наркотиков, злоупотребления должностными полномочиями и угрозы убийством, по 1 случаю квартирной кражи, умышленного повреждения имущества, незаконного предпринимательства или лжепредпринимательства, изъятия оружия и боеприпасов, незаконной вырубки деревьев, браконьерства, подделки идентификационного номера ТС и незаконного пересечения Государственной границы.
За данный период задержан 1 человек, находящийся в розыске, еще 3 с явкой с повинной обратились в Полицию, зарегистрирован 1 случай добровольной сдачи оружия и боеприпасов.
Из ранее совершенных преступлений раскрыто по 1 случаю кражи личного имущества и квартирной кражи.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 12 ДТП: 1 человек погиб, 12 человек получили телесные повреждения разной степени тяжести.