Հասարակություն 19:57 14/09/2019 Հայաստան
Արդեն տեղեկացրել էինք, որ այսօր ժամը 14:26-ին Լեհաստանի Հանրապետության քաղաքացի Մարգո Լ.-ից «911» ծառայություն ահազանգ է ստացվել, որ ինքը և ընկերը (նույնպես Լեհաստանի Հանրապետության քաղաքացի) բարձրացել են Արագած լեռը, որտեղ ենթարկվել են արջի հարձակման. ընկերը վիրավոր է: Անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
ԱԻՆ հաղորդմամբ, ժամը 15:55-ին Առողջապահության նախարարության կողմից տրամադրված «Արմենիան հելիքոփթերս» ՍՊԸ-ի ուղղաթիռը «Էրեբունի» բժշկական կենտրոնի բուժանձնակազմով «Զվարթնոց» օդանավակայանից մեկնել է դեպքի վայր: Ժամը 16:35-ին փրկարարներն Արագած լեռը բարձրացած քաղաքացիներին հայտնաբերել են:
Ժամը 17:15-ին բժիշկներն արձանագրել են տուժածի (Պյոտր  Բ., 1986 թ., Լեհաստանի Հանրապետության քաղաքացի) մահը: Փրկարարները վերջինիս դին պատգարակով մոտեցրել են ուղղաթիռին:

Гражданин Польши погиб после нападения медведя на горе Арагац
Около 14:26 по местному времени от гражданки Польши Марго Ж. в службу «911» МЧС Армении поступил сигнал о том, что она и ее товарищ (гражданин Польши) поднялись на гору Арагац, где на них напал медведь: её друг ранен, необходима помощь спасателей.
Согласно информации МЧС, предоставленный в 15:55 министерством здравоохранения вертолет «Armenian Helicopters» вместе с медиками больницы «Эребуни» вылетели из аэропорта «Звартноц» на место происшествия. В 16:35 спасатели обнаружили граждан, поднявшихся на гору Арагац.
В 17:15 по местному времени врачи зафиксировали смерть пострадавшего (Пётр Б., 1986 г.р., гражданин Польши).