Մշակույթ 18:09 14/09/2019 Հայաստան
Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը (գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր՝ Սերգեյ Սմբատյան) սեպտեմբերի 18-21-ը ելույթ կունենա Դուբայի օպերային թատրոնում։ Նշենք, որ նվագախումբը նույն թատրոնում հանդես է եկել նաև այս տարվա փետրվարի 28-ից մարտի 2-ը, և հաշվի առնելով հաջող ելույթները՝ նվագախումբը մի քանի ամիս անց դարձյալ Դուբայի օպերային թատրոնում հանդես գալու հրավեր է ստացել։
Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբն Արաբական Միացյալ Էմիրություններում կներկայանա 5 ելույթով։ Դուբայի օպերային թատրոնի դահլիճում էկրանին ցուցադրվելու են «Հարի Փոթեր» և «Գլադիատոր» ֆիլմերը, իսկ նվագախումբը կենդանի կատարմամբ զուգահեռ ներկայացնելու է այդ ֆիլմերի երաժշտական հատվածները։ Ելույթները ղեկավարելու է դիրիժոր Ջասթին Ֆրիրը։

Culture 20:10 14/09/2019 Armenia
The Armenian State Symphony Orchestra (led by Artistic Director and Principal Conductor Sergey Smbatyan) will perform film music at Dubai Opera Theater on September 18-21.
As Panorama.am learn from the Orchestra, the concerts will take place during the screenings of The Gladiator and Harry Potter films at the Opera, and the State Symphony Orchestra will perform the scores live.
In total, the symphony orchestra will have five performances in the United Arab Emirates in three days to be conducted by Justin Freer. The source reminds that this is the second time the Orchestra will perform at Dubai Opera Following the successful concerts in February 28 - March 2, the Orchestra received another invitation.