Հասարակություն 19:19 17/09/2019 Հայաստան
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` սեպտեմբերի 16-ից 17-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 64 դեպք, որոնցից 13-ը՝ նախկինում կատարված։
Մասնավորապես՝ անձնական ունեցվածքի գողության՝ 17, մարմնական վնասվածք հասցնելու՝ 9, խարդախության` 7, յուրացման կամ վատնման՝ 5, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման՝ 3, անձի առևանգման, գույքի դիտավորությամբ ոչնչացման, խուլիգանության, թմրամիջոցի հայտնաբերման, որսագողության, կաշառակերության, պաշտոնեական կեղծիքի կամ անփութության, առևտրային կամ այլ կազմակերպությունների ծառայողների կողմից լիազորությունները չարաշահելու, ինքնիրավչության և ծնողի կողմից երեխային պահելուց չարամտորեն խուսափելու՝ 1-ական դեպք։
Հայտնաբերվել է 1 անհատ կորած, 5 հետախուզվող, կամավոր ներկայացել է՝ 4-ը:
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության՝ 9, մարմնական վնասվածք հասցնելու, պետական-հասարակական ունեցվածքի գողության, խարդախության և բնակարանային գողության՝ 1-ական դեպք։
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 26 պատահար, ինչի հետևանքով 5 մարդ զոհվել է, 40-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Law 19:38 17/09/2019 Armenia
According to the operations reports of Police of Armenia, 64 cases of crime were detected by officers of various police subdivisions in the territory of the republic from September 16 to September 17, 13 of which were earlier committed crimes.
In particular, 17 cases of personal theft, 9 cases of infliction of bodily harm, 7 cases of fraud, 5 cases of misappropriation or embezzlement, 3 cases of abuse of power, 1 case of kidnapping, intentional destruction of property, hooliganism, drug detection, poaching, bribery, official forgery or official negligence, abuse of authority by employees of commercial or other organizations, arbitrariness and malicious evasion of the parent from the maintenance of the child.
5 wanted person have been detected, 4 others turned themselves in to the Police, 1 missing person has been allocated. From earlier committed crimes 9 cases of personal theft, 1 case of infliction of bodily harm, theft of state or public property, burglary and fraud have been solved.
Over the past 1 days, 26 accidents have been registered: 5 persons died, 40 people received bodily injuries of different levels of severity, the source said.