Տնտեսություն 16:06 20/09/2019 Հայաստան
All.me նորարարական թվային պլատֆորմը կհամալրի WCIT 2019 ՏՏ համաշխարհային համաժողովի պաշտոնական գործընկերների շարքերը:
all.me թվային հարթակ է, որը գործում է օգտատերերին խրախուսելու և  պարգևատրելու եզակի մեթոդով: Ընկերության գլխամասային գրասենյակը գտնվում է Իռլանդիայի Դուբլին քաղաքում և ունի յոթ գրասենյակ տարբեր քաղաքներում, ներառյալ Երևանում: all.me էկոհամակարգը բաղկացած է երեք փոխկապակցված բաղադրիչներից. MeNetwork-ը all.me սոցիալական ցանցն է, որը պարգևատրում է ակտիվ օգտատերերին և նրանց հետ կիսում է գովազդից եկամուտների մինչև 50 տոկոսը: meMarket-ը ինտեգրված առևտրային հարթակ է, որը օգտատերերին հնարավորություն է տալիս կատարել գնումներ և վաճառքներ պլատֆորմի միջոցով, իսկ mePay-ը վճարային ծառայություն է, որը թույլ է տալիս օգտատերերին կատարել ամենօրյա վճարումները ME թոքենով ինչպես հավելվածի ներսում, այնպես էլ դրանից դուրս վճարային քարտերի միջոցով:
all.me էկոհամակարգն ունի նաև իր թվային արժույթը՝ ME Token, որը ծառայում է որպես թվային ակտիվ պլատֆորմի ներսում և առկա է բորսաներում: Պլատֆորմի նպատակն է ME-ն դարձնել առօրյա կյանքի կարևոր մաս և պարզեցնել առօրյա գործարքների գործընթացը:
«Հեղափոխական գաղափարը, որը ներկայացնում է all.me ցանցը անշուշտ ոչնչացնում է սոցիալական ցանցերի աշխարհը, այն ձևով, ինչպես մենք նրանք ճանաչում էինք, և փոխում է օգտատերերի՝ իրենց իսկ տվյալների օգտագործման մասին պատկերացումները: Մենք հպարտ ենք, որ Հայաստանում կան այսպիսի նորամուծություններ, և մենք ուրախ ենք, որ all.me-ն մեր գործընկերների թվում է», - ասաց UATE-ի նախագահ Ալեքսանդր Եսայանը:
ՏՏ համաշխարհային համաժողովը՝ աշխարհի ամենահին և ազդեցիկ ՏՀՏ իրադարձություններից մեկը, այս տարի կանցկացվի Երևանում հոկտեմբերի 6-9-ը: Եռօրյա կոնգրեսին կմասնակցեն ավելի քան 2500 մասնակիցներ աշխարհի շուրջ 70 երկրներից՝ տեղեկատվական և հաղորդակցական տեխնոլոգիաների ոլորտի ղեկավարներ, գործադիր տնօրեններ և ներդրողներ, քաղաքական գործիչներ և պետական պաշտոնյաներ, գիտնականներ և տեխնոլոգներ: Այս տարի «WCIT» ՏՏ
համաշխարհային համաժողովի թեման է՝ «Ապակենտրոնացման ուժը. ակնկալիք և վտանգ»։
Հայաստանի կառավարությունը ՏՏ-ն հռչակել է տնտեսության զարգացման ռազմավարական ուղղություն։ Երկրի օրենսդրությունը նպաստավոր պայմաններ է ապահովում ՏՏ ոլորտում օտարերկրյա ուղղակի ներդրումների համար: Հետևողական ջանքեր են ներդրվում բարձր տեխնոլոգիական նորարարությունների, էկոհամակարգի զարգացման ու ստարտափների խթանման ուղղությամբ: ՏՏ պրոդուկտի արտահանումների 45 տոկոսն ուղղվում է դեպի Միացյալ Նահանգներ և Կանադա, 25 տոկոսը՝ Եվրոպա, 11 տոկոսը՝ Ասիա և այլն։ Հայաստանում շուրջ 900 ՏՀՏ ընկերություններ կան, ներառյալ համաշխարհային ճանաչում ստացած PicsArt-ը, Softconstruct-ը, Renderforest-ը, Joomag-ը և այլն։
«WCIT 2019» ՏՏ համաշխարհային համաժողովը տեղի կունենա Երևանում, հոկտեմբերի 6-9-ին։ Համաժողովը հյուրընկալվում է Հայաստանում՝ ՀՀ կառավարության բարձր հովանու ներքո և աջակցությամբ։ ՏՏ համաշխարհային համաժողովը հիմնադրել է Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և ծառայությունների համաշխարհային դաշինքը։ Համաժողովը կազմակերպում է Առաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը։

Society 17:32 20/09/2019 Armenia
The innovative digital platform all.me will join the ranks of official partners for the World Congress on Information Technology 2019, which will be taking place in Yerevan, Armenia between October 6-9, the company reports in a press statement.
all.me is a digital platform with a unique method of empowering and rewarding users. The company is headquartered in Dublin, Ireland with seven other offices around the world including Yerevan. The all.me ecosystem includes three interconnected components: meNetwork is all.me’s social network that rewards active user by sharing up to 50% of the platform’s advertising revenue. meMarket is an integrated marketplace that allows users to make purchases and sales on the platform, and mePay, a payment service
that allows users to make daily payments in ME both within the app and externally via payment cards.
The all.me ecosystem also has its own digital currency, the ME Token, which serves as a digital asset within the platform and is also traded on exchanges. The platform’s goal is to make ME a vital part of everyday life and simplify the process of daily transactions.
“The revolutionary concept that all.me introduces will certainly disrupt the social media World as we know it, by changing the way users understand their ownership of their own data. We are proud that Armenia is host to such innovations, and glad to count all.me among our partners” said Alexandr Yesayan, President of UATE.
The World Congress on Information Technology (WCIT 2019), one of the oldest and most influential ICT events in the world, will be held in Yerevan this year from October 6-9. The three-day congress will gather over 2500 participants from around 70 countries: information and communication technology leaders, CEOs and investors, policy makers and government officials, academics, and technologists. This year’s theme is The Power of Decentralization: Promise and Peril. The Government of Armenia has declared IT a strategic area of focus. The country's legislation fosters favorable conditions for foreign direct investments in the tech sector.
c
Furthermore, consistent efforts are being made to promote the development of high-tech innovations, cultivate ecosystems, and accelerate startups in the industry. The ICT sector represents 7 percent of the national GDP. Over 45 percent of the industry exports go to the USA and Canada, 25 percent to Europe, 11 percent to Asia. Over 900 ICT companies call Armenia home, including globally recognized Picsart  Renderforest Softconstruct Joomag etc.
Download all.me today on App Store   and Google Play .
***
WCIT 2019 will be held in Yerevan on October 6-9, 2019. The Congress is hosted by Armenia with the support and under the high patronage of the Government of the Republic of Armenia. The World Congress on Information Technology (WCIT) was established by the World Information Technology and Services Alliance (WITSA). Its main organizing body is the Union of Advanced Technology Enterprises (UATE).