Հասարակություն 16:29 30/09/2019 Հայաստան
Կինոյի տանն այսօր, «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի կողմից մարվել և շրջանառության մեջ է դրվել մեկ նամականիշ՝ նվիրված «Մեծանուն հայեր. Գևորգ Էմինի ծննդյան 100-ամյակը» թեմային:
«Հայփոստ» ՓԲԸ-ից հայտնում են, որ 120 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով նամականիշը տպագրված է Ֆրանսիայի “Cartor” տպագրատանը՝ 30 000 տպաքանակով:  Նամականիշերի դիզայնի հեղինակն է «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի գլխավոր դիզայներ Վահագն Մկրտչյանը:
Նամականիշի վրա պատկերված է հայ մեծանուն գրող, բանաստեղծ և թարգմանիչ Գևորգ Էմինի (1919-1998 թթ.) դիմանկարը` կատարված համակարգչային գրաֆիկայի եղանակով: Փոստային նամականիշի խորապատկերին ներկայացված է մի հատված Գևորգ Էմինի ձեռագրերից:
Նամականիշի մարումն իրականացրել են Հայաստանի Հանրապետության բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության փոխնախարար Արմեն Աբրոյանը, «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի գործադիր խորհրդի անդամ գլխավոր իրավական խորհրդական Արայիկ Աբրահամյանը, Հայաստանի գրողների միության նախագահ Էդուարդ Միլիտոնյանը, Հայաստանի ֆիլատելիստների միության նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը, Գևորգ Էմինի որդի՝ Արտաշես Էմինը:

17:06 30/09/2019 Armenia
New souvenir sheet with one stamp cancelled dedicated to 100th anniversary of Armenian poet Gevorg Emin
One postage stamp dedicated to the theme “Prominent Armenians. 100th anniversary of Gevorg Emin” has been cancelled n Monday and put into circulation by “HayPost” CJSC in the premises of the Cinema House.
As the company reported in a press statement, the postage stamp with nominal value of 120 AMD is printed in “Cartor” printing house in France with the print-run of 30 000 pcs. The author of the stamp’s design is the chief designer of “HayPost” CJSC Vahagn Mkrtchyan.
The postage stamp depicts the portrait of the prominent Armenian writer, poet and translator Gevorg Emin (1919-1998) made in digital art manner. The background of the postage stamp depicts a fragment of Gevorg Emin’s handwriting.
The postage stamp was cancelled by the Deputy Minister of High-Technological Industry of the Republic of Armenia Armen Abroyan, the member of the Executive Board of “HayPost” CJSC, the chief legal advisor of “HayPost” CJSC Arayik Abrahamyan, the Chairman of Writers’ Union of Armenia Edward Militonyan, the President of the Union of Philatelists of the RA Hovik Musayelyan, son of Gevorg Emin, Artashes Emin.