Սպորտ 17:10 01/10/2019 Հայաստան
Սեպտեմբերի 29-ին՝ Իտալիայի Ա Սերիայի 6-րդ տուրի «Լեչե»-«Ռոմա» հանդիպման 87-րդ րոպեին, Հայաստանի ազգային հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը վնասվածք էր ստացել և լքել խաղադաշտը։
ՀՖՖ հաղորդմամբ, Մխիթարյանն այսօր Հռոմում բուժզննման է ենթարկվել, որի արդյունքում Հայաստանի ազգային հավաքականի ավագի մոտ ախտորոշվել է ազդրի երկար արբերիչ մկանի մասնակի վնասվածք։ Հռոմեական ակումբի՝ ՀՖՖ ուղարկած պաշտոնական նամակի համաձայն՝ Հենրիխ Մխիթարյանը, հավանաբար, բաց կթողնի 3 շաբաթ։
Այսպիսով, Մխիթարյանը, ամենայն հավանականությամբ, չի մասնակցի Լիխտենշտեյնի և Ֆինլանդիայի դեմ խաղերին, իսկ վերականգման ավելի հստակ ժամկետները պարզ կլինեն կրկնակի հետազոտությունից հետո։

Генрих Мхитарян получил серьезную травму
29 сентября на 87-й минуте матча 6-го тура чемпионата Италии «Лечче»-«Рома», полузащитник Сборной Армении по футболу Генрих Мхитарян получил травму и вынужден был покинуть поле.
Как сообщает пресс-служба ФФА, сегодня в Риме Генрих Мхитарян прошел медицинское обследование, в результате которого у него было диагностировано частичное повреждение мышцы бедра. Согласно официальному письму ФК «Рома», адресованному ФФА, Генрих Мхитарян, вероятно, пропустит три недели.
Таким образом, Мхитарян, по всей вероятности, не примет участие во встречах Сборной Армении с Лихтенштейном и Финляндией. Более точные сроки восстановления футболиста станут известны после повторного медицинского обследования.