Հասարակություն 14:00 03/10/2019 Հայաստան
Beeline-ը հայտարարում է չորրորդ սերնդի բջջային ցանցի գործարկման մասին Էջմիածնում: Այժմ քաղաքի բնակիչները կարող են օգտվել շարժական ինտերնետից մինչև 100 Մբ /վ արագությամբ:
Beeline-ի 4G բազային կայանները գործում են 1800 ՄՀց դիապազոնում: Այս ցանցն ավելի լավ է հաղթահարում խոչընդոտները, ինչը թույլ է տալիս բարձրացնել շարժական ինտերնետի արագությունը և բարելավել ծածկույթը ոչ միայն դրսում, այլև շենքերի ներսում:
«Beeline–ը շարունակում է ներդրումներ կատարել բջջային կապի ոլորտում, և այսօր մենք ուրախ ենք հաճելի լուրով կիսվել Էջմիածնի տասնյակ հազարավոր բնակիչների հետ, ում հասանելի է դարձել չորրորդ սերնդի նոր բջջային ցանցը: Beeline-ի բոլոր բջջային ինտերնետ ծառայություններն այժմ կդառնան ավելի արագ, պարզ և հարմար՝ ժամանակակից 4G ստանդարտի բջջային ցանցի շնորհիվ», - նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Ըստ ընկերության, բջջային ցանցի զարգացումը, շահավետ սակագները և մեծ արագությունները դրականորեն ազդեցին Beeline բաժանորդների ակտիվության վրա. ընկերության ցանցում սմարթֆոնների քանակը տարվա սկզբի համեմատ ավելացել է ավելի քան 6%-ով, իսկ սմարթֆոնների օգտատերերի շրջանում շարժական ինտերնետից օգտվողների թիվը աճել է 10%-ով: Նույն ժամանակահատվածում Beeline-ը 4G կայանների քանակը Հայաստանում ավելացրել է 24%-ով և շարունակելու է ակտիվորեն ընդլայնել այս ցանցի ծածկույթը ամբողջ երկրում:
Սեպտեմբերի սկզբին Beeline-ը հայտարարել է անսահմանափակ շարժական ինտերնետի տրամադրման մասին: Կանխավճարային սակագնային փաթեթների բաժանորդները կարող են միանալ ծառայությանը և օգտվել շարժական ինտերնետից առանց ծավալի կամ արագության սահմանափակումների՝ ամսական 5900 դրամ բաժանորդավճարի դիմաց: Ծառայությունը կարելի է ակտիվացնել մինչև 2019 թվականի նոյեմբերի 30-ը, օգտագործելով *0500# USSD հրահանգը, կամ ակտիվացնել My Beeline Armenia հավելվածում:
Լրացուցիչ տեղեկատվություն կարելի է ստանալ www.beeline.am կայքում, հաղորդագրություն ուղարկելով Facebook սոցիալական ցանցում Beeline Armenia պաշտոնական էջին, զանգահարելով 0611 անվճար համարին կամ Beeline-ի մոտակա վաճառքի և սպասարկման գրասենյակում։

Экономика 14:02 03/10/2019 Армения
Beeline объявляет о запуске мобильной сети четвертого поколения в Эчмиадзине. Теперь жители города могут пользоваться мобильным интернетом со скоростью до 100 Мб/с.
Базовые 4G-станции Beeline работают в диапазоне 1800 МГц. Это позволяет сигналу лучше преодолевать преграды, увеличивает скорость мобильного интернета и улучшает покрытие не только на улицах, но и внутри зданий.
«Beeline продолжает инвестировать в инфраструктуру связи в стране, и сегодня мы рады поделится приятной новостью с десятками тысяч жителей Эчмиадзина, которым стала доступна новая мобильная сеть четвертого поколения. Все услуги мобильного интернета Beeline теперь станут ещё быстрее, проще и удобное благодаря современной мобильной сети стандарта 4G» - отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
Развитие мобильной сети, выгодные тарифы и высокие скорости позитивно повлияли на активность абонентов Beeline: количество смартфонов в сети компании по сравнению с началом года увеличилось более чем на 6%, а число пользователей мобильного интернета среди пользователей смартфонов возросло на 10%. За этот же промежуток времени Beeline увеличил количество 4G-станций в Армении на 24% и продолжит активно расширять покрытие этой сети по всей стране.
Отметим, что в начале сентября Beeline объявил о запуске безлимитного мобильного интернета. За абонентскую плату 5900 драмов абоненты предоплатных тарифных планов мобильной связи могут подключить услугу и пользоваться мобильным интернетом без каких-либо ограничений по объему или скорости. Услугу можно подключить до 30 ноября 2019 года с помощью USSD-запроса *0500# или активировать ее в приложении My Beeline Armenia.