Տնտեսություն 17:44 03/10/2019 Հայաստան
Եվրասիական տնտեսական տարածքում ապրանքների բեռնման և առաքման մասին  տեղեկությունը պետք է պահվի միասնական ռեսուրսում։ Այս մասին «Եվրասիական մայրցամաքի տարանցման ներուժը» միջազգային համաժողովի պանելային բանավեճում ասել է Ռուսաստանի կառավարության նախագահի առաջին տեղակալ, ֆինանսների նախարար Անտոն Սիլուանովը։
all.me ընկերության  ներկայացուցիչ Մարտին Սիմոնյանը բարձրացրեց կարևոր հարց նոր տեխնոլոգիաների ներգրավման մասին։ Մասնավորապես, նա հետաքրքրվեց, թե կա արդյոք հավանականություն տեղեկության պահման ապակենտրոնացված համակարգերի ստեղծման համար,  և արդյոք այդ գործընթացների համար կներգրավվեն առևտրային ընկերություններ։
«Պետք է գոյություն ունենա ամպ, որտեղ կպահվի տեղեկատվությունը ապրանքների արտադրության, կոնտեյներներում բեռնման, առաքման, վերջնակետին հասնելու, ապրանքի շարժի մասին։ Թե որտեղից կգա տեղեկությունը երկրներից յուրաքանչյուրում՝ այնքան կարեւոր չէ, գլխավորն այն ա, որ դա լինի միասնական ռեսուրս»,- ասել է նա՝ պատասխանելով all.me ընկերության  տնօրենների խորհրդի անդամ Մարտին Սիմոնյանի հարցին։
Սիլուանովի խոսքով՝ միասնական ռեսուրսում տեղեկության պահպանումն ապահովելուն պետք է ներգրավվեն նաև առեւտրային կազմակերպությունները։
«Անհրաժեշտ է բիզնեսը ներգրավել այս ծառայությանը։ Դա իսկապես լավ բիզնես ծառայություն է, որը շատ պահանջված կլինի»,- ավելացրել է նա։
all.me-ն միասնական թվային պլատֆորմ է, որը ներառում է սոցիալական ցանց, առևտրային հարթակ ևվճարային սերվիս։

Экономика 17:50 03/10/2019 Армения
Информация относительно товаров, загрузки и отправки на территории Евразийского экономического союза должна храниться на едином ресурсе. Об этом в ходе панельной дискуссии на международном форуме «Транзитный потенциал евразийского континента» заявил первый заместитель председателя правительства России, министр финансов Антон Силуанов.
Член совета директоров компании all.me Мартин Симонян затронул важный вопрос относительно привлечения новых технологий. В частности, он поинтересовался, есть ли вероятность создания децентрализованных систем хранения информации и будут ли к этим процессам привлекаться коммерческие компании.
«Должно существовать облако, где должна храниться информация относительно производства товаров, загрузки в контейнер, отправки, места конечного пользования, движения товара. Откуда будет поступать информация в каждой из стран не столь важно, главное, чтобы это был единый ресурс», – заявил он, отвечая на вопрос члена совета директоров компании all.me Мартина Симоняна.
По словам А. Силуанова, к обеспечению хранения информации на едином ресурсе должны привлекаться и коммерческие организации. «Необходимо привлекать бизнес к этой услуге. Это действительно хорошая бизнес услуга, которая будет очень востребована», – добавил он.
all.me – единая цифровая платформа, которая включает в себя социальную сеть, торговую площадку и платежный сервис.