Քաղաքական 12:35 11/10/2019 Արցախ
«Այսօրվա մեր միջոցառումը միջազգային հանրությանն ուղղված ազդակ կդառնա առ այն, որ նրա մեկուսացումն ու նրա քաղաքացիներին միջազգային համագործակցությունից զրկելն անթույլատրելի է»,-իր ելույթում մասնավորապես  հայտարարեց Արցախի Հանրապետության ԱԳ նախարար Մասիսի Մայիլյանը։
Նրա խոսքով, Արցախի համոզմամբ մեկուսացումը պատերազմի շարունակումն է, մինչդեռ համագործակցությունը խախաղության հիմք է։
«Բոլորիս ընդհանուր խնդիրն է  աշխատանք տանել այս հիմքի ամրապնդման ուղղությամբ՝ հանուն ողջ տարածաշրջանի խաղաղ ապագայի»,-ասաց Մայիլյանը։
Նա շնորհակալություն հայտնեց համաժողովի մասնակիցներին՝ Արցախի դժվար օրերին նրա կողքը լինելու, Արցախի միջազգային կապերի զարգացմանը նպաստելու, արցախահայության ազատության ու արդարության հանդեպ ձգտմանն աջակցելու համար։

Политика 12:57 11/10/2019 Регион
«Сегодняшнее наше мероприятие станет адресованным международному сообществу сигналом о том, что изоляция Арцаха и лишение международного сотрудничества просто неприемлемы», – заявил на открытии международного Форума друзей Арцаха «Сотрудничество во имя справедливости и мира» глава МИД Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) Масис Маилян.
По его словам, изоляция Арцаха является продолжением войны, между тем, сотрудничество – это основа мира.
«Наша общая задача вести работу для укрепления этой основы во имя мирного будущего всего региона», – отметил М. Маилян.
Он выразил благодарность участникам Форума, за то, что они находились рядом с Арцахом в тяжелые дни, способствование развития международных связей Арцаха, оказание поддержки в стремлении жителей Арцаха к свободе и справедливости.