Հասարակություն 18:30 15/10/2019 Հայաստան
Հոկտեմբերի 15-ին, ժամը 08:54-ին, «911» ծառայություն ահազանգ է ստացվել, որ Տավուշի մարզի Աղավնավանք գյուղում սարից քար է պոկվել և գլորվել ճանապարհի երթևեկելի հատված. ճանապարհահատվածը դարձել է միակողմանի երթևեկելի: Անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատի օպերատիվ խումբը:
Պարզվել է, որ Հ-30 ավտոճանապարհի Իջևան-Ճամբարակ հատվածի 22-րդ կմ-ին լանջից ժայռաբեկոր է (մոտ 1.5 խմ) պոկվել և ընկել ճանապարհի երթևեկելի հատված՝ դարձնելով այն միակողմանի երթևեկելի:
Փրկարարները և «Հաղարծին» ՃՇՇ ՓԲԸ-ի աշխատակիցները ճանապարհի երթևեկելի հատվածից հեռացրել են ժայռաբեկորը:

19:00 15/10/2019 Armenia
Armenia’s ministry of emergency situations reports that on October 15, at 08:54 an emergency call was received to "911" service that a stone had separated from mountain and rolled over into roadway:
A fire unit from the Fire and Rescue Squad of the Regional Rescue Department of the Rescue Service of MES dispatched to the scene. It turned out that rock (1.5 m3) had separated from the hillside and crumbled onto the roadway making it one-way passable.
The rescuers and the employees of ''Haghartsin'' RES CJSC removed the rock from the roadway, the source said.