Տնտեսություն 11:25 23/10/2019 Հայաստան
Հարկային վարչարարության և առանձին երգիչ-երգչուհիների իրավագիտակցության բարձր մակարդակի, ինչպես նաև համատեղ քննարկումների արդյունքում ի թիվս սույն թվականի ապրիլ ամսին հայտարարագրեր (հարկային հաշվարկներ) ներկայարած երգիչների` իրենց եկամուտները հայտարարագրել են նաև Իվետա Մուկուչյանը, Արսեն Սաֆարյանը,  Սիլվա Հակոբյանը, Ալբերտ Սիմոնյանը (Թաթան), Արման Հովհաննիսյանը:
ՀՀ ՊԵԿ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից տեղեկացնում են, որ միաժամանակ, հարկային վարչարարության ընթացքում պարզվել է, որ երգիչ Անդրեյ Հովնանյանը (Անդրեն) հանդիսանում է նաև Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների քաղաքացի և իր համերգային գործունեությունից ՀՀ տարածքից դուրս ստացված եկամուտներից հարկերը հաշվարկում և վճարում է ԱՄՆ-ում:
Կոմիտեն տեղեկացնում է, որ հարկային վարչարարությունը կրում է շարունակական բնույթ, և դեռևս հարկային հաշվարկներ չներկայացրած երգիչների գծով ձեռնարկվում են միջոցներ:

Economy 13:28 23/10/2019 Armenia
Five renowned Armenian singers, including Iveta Mukuchyan, Arsen Safaryan, Silva Hakobyan, Albert Simonyan (Tata) and Arman Hovhannisyan, are among numerous other singers to have submitted income declarations in April following joint discussions with the State Revenue Committee (SRC), the SRC said in a news release.
Meanwhile the tax administration revealed that singer Andrey Hovnanyan (Andre) is also a US citizen and pays taxes from his revenues gained during concerts outside Armenia in the United States.
The State Revenue Committee informs that the tax administration continues and measures are still being taken in terms of the singers who have not yet submitted income declarations.