Իրավունք 12:21 01/11/2019 Հայաստան
«Իրավական ուղի» ՀԿ համահիմնադիր, արդարադատության նախկին փոխնախարար Ռուբեն Մելիքյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է.
«Ի գիտություն բոլոր նրանց, ովքեր անկեղծորեն կամ փիառ նկատառումներով հետաքրքրվում են քաղբանտարկյալ Արսեն Բաբայանի նկատմամբ կիրառված՝ ընտանիքի (ներառյալ 1 և 6 տարեկան երեխաների) հետ շփման սահմանափակումներով, որոնք իբրև թե երեկ «հերոսաբար» ու «մարդասիրաբար» վերացվել են։
Իրականում վերացվել են ընտանիքի հետ շփվելու միայն ՏԵՍԱԿՑՈՒԹՅԱՆ հետ կապված սահմանափակումները, իսկ ՀԵՌԱԽՈՍԱԶՐՈՒՅՑԻ արգելքը դեռ ողջ ծավալով պահպանվում է։
Համաձայնեք՝ ոչ բոլորը կցանկանային, որ իրենց մանկահասակ երեխաները այցելեին բանտ՝ իրենց տեսության, այլ կնախընտրեին երբեմն շփվել հեռախոսով՝ խոստանալով, օրինակ, գործուղումից հնարավորինս շուտ վերադառնալ լավ-լավ նվերներով»։

Право 12:43 01/11/2019 Армения
Правозащитник, соучредитель общественной организации «Правовой путь» Рубен Меликян, обратившись к запрету на телефонные переговоры с находящимся  под арестом бывшим заместителем руководителя аппарата парламента Армении Арсеном Бабаяном, на своей странице в соцсети Facebook написал:
«К сведению всех тех, кто искренне или, исходя из PR-соображений, интересуются примененными в отношении политзаключенного Арсена Бабаяна ограничениями на общение с семьей (включая детей в возрасте одного года и шести лет), которые вчера якобы “героически” и “из гуманности” сняли.
В действительности сняты лишь ограничения, связанные со свиданием с семьей, а запрет на телефонный разговор пока еще сохраняется в полной мере.
Согласитесь, не все бы пожелали, чтобы их малолетние дети навещали их в тюрьме, а предпочли бы иногда общаться с ними по телефону, пообещав им, например, вернуться как можно раньше из командировки с хорошими подарками».