Սպորտ 10:22 12/11/2019 Հայաստան
Լոնդոն-2012 Օլիմպիական խաղերի փոխչեմպիոն, աշխարհի ու Եվրոպայի չեմպիոն Արսեն Ջուլֆալակյանը մասնակցել է Ռուսաստանի Ադիգեյա քաղաքում անցկացված հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի համառուսական մրցաշարին և նվաճել հաղթողի կոչումը: 32-ամյա ըմբիշն անցկացրել է 4 գոտեմարտ և հաղթել 6։3, 4։0, 8։0, 6։4 հաշիվներով:
ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում Արսեն Ջուլֆալակյանը նշել է, որ բարդ էր 7 ամսվա ընդմիջումից հետո մասնակցել նման մրցաշարի:
«Ինչ-որ չափով մրցումային փորձի պակաս զգացվեց, մրցակիցներս բարձր կարգ ունեցող ըմբիշներ էին՝ Ռուսաստանի առաջնության մրցանակակիրներ։ Կարծում եմ, որ նման կարգի մրցաշարն անհրաժեշտ էր, որպեսզի հասկանամ, թե ինչ մարզավիճակում եմ և ինչ բացերի վրա պետք է աշխատել»,- ասել է Արսեն Ջուլֆալակյանը։
Նոյեմբերի 9-10-ը կայացած մրցաշարին մասնակցել են ըմբիշներ նաև Ռուսաստանից և Ղրղզստանից: Արսեն Ջուլֆալակյանը Հայաստանի միակ ներկայացուցիչն էր։

Sport 16:13 12/11/2019 Armenia
2012 London Olympic Games silver medalist, world and European champion Arsen Julfalakyan took part in a Greco-Roman wrestling pan-Russian tournament held in Adygea, Russia and was named its winner.
The 32-year-old Armenian wrestler spent four bouts and defeated his opponents 6-3, 4-0, 8-0, and 6-4, the Armenian National Olympic Committee (ANOC) reported.
Speaking to the ANOC press service, Arsen Julfalakyan noted that it was hard to participate in such a tournament after a 7-month break.
“I fell short of training practice at some extent. My rivals were high-class wrestlers, prize winners of the Russian championship. I think I needed that tournament to understand my present physical condition and what gaps I should fill,” the athlete said.
The tournament held from 9 to 10 November was attended by wrestlers from Russia and Kyrgyzstan. Arsen Julfalakyan was the only Armenian representative in the tournament.