Իրավունք 14:45 20/11/2019 Հայաստան
Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը, հանցավորության դեմ պայքարի ոլորտում օրենքով իրեն վերապահված գործառույթների շրջանակներում միջոցներ ձեռնարկելով թմրամիջոցների ապօրինի ներկրման ուղիները պարզելու և կանխարգելելու ուղղությամբ, օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների և քննչական գործողությունների արդյունքում բացահայտել է թմրամիջոցների մաքսանենգության և ապօրինի շրջանառության հերթական դեպքը:
ԱԱԾ մամուլի կենտրոնից հայտնում են, որ նոյեմբերի 19-ին ՀՀ Ազգային անվտանգության մարմինների օպերատիվ հսկողության ներքո «Մեղրի»  մաքսային կետով, Թեհրան-Երևան երթուղային ավտոբուսով Երևան քաղաքի «Կիլիկիա» ավտոկայան ժամանելուց և տաքսի նստելուց բերման է ենթարկվել Իրանի Իսլամական Հանրապետության մեկ քաղաքացի, ով մաքսանենգությամբ Հայաստան է ներկրել առանձնապես խոշոր չափերով «Մետամֆետամին»  տեսակի թմրամիջոց, որն էլ հայտնաբերվել է ՀՀ ԱԱԾ աշխատակիցների կողմից:
Առերևույթ հանցագործության դեպքի առթիվ ՀՀ ԱԱԾ քննչական դեպարտամենտում հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ քրեական օրենսգրքի համապատասխան հոդվածով, բերման ենթարկված օտարերկրացին ձերբակալվել է, ստացվել են նաև փաստական տվյալներ նրա կողմից նախկինում թմրամիջոցներ Հայաստանի Հանրապետություն ապօրինի ներկրելու և դրանց իրացմամբ զբաղվելու վերաբերյալ:

Право 16:16 20/11/2019 Армения
Служба национальной безопасности Армении, предприняв действия в рамках функций, закрепленных за ней по закону в сфере борьбы с коррупцией, предприняла меры по выявлению и предотвращению незаконного оборота наркотиков, в результате оперативно-розыскных мероприятий и следственных действий выявила очередной случай контрабанды и незаконного оборота наркотических средств. Об этом сообщает пресс-служба СНБ.
Согласно информации, в частности, 19-го ноября 2019 года под оперативным контролем органов Службы национальной безопасности РА, прибывший через таможенный пункт «Мегри» на рейсовом автобусе из Тегерана в Ереван гражданин Исламской Республики Иран был подвергнут приводу после прибытия в столичный вокзал «Киликия», когда он садился в такси. Сообщается, что он контрабандным путем ввез в Армению партию «метамфетамина» в особо крупных размерах, которая и была обнаружена сотрудниками СНБ.
По данному факту в следственном департаменте СНБ Армении возбуждено уголовное дело по соответствующим статьям УК РА. Отмечается, что задержанный иностранный гражданин задержан, получены также фактические данные о ввозе им ранее в Республику Армения наркотиков и занятии их сбытом.