Հասարակություն 11:25 25/11/2019 Հայաստան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում մի գրառում է արել ու խնդրել, որ հնարավորինս շատ տարածեն։
«Սիրելի հայրենակիցներ. ավտոմեքենաների հնամաշ թափքերը (կմախքները) որպես մետաղի ջարդոն հանձնելու հարցերով կարող եք դիմել հետևյալ հասցեներով.
1. Երևան
- Այվազովսկու 4/2
- Արտաշատյան խճուղի 5/1
Հեռախոս՝ 091-41-59-36
2. Գյումրի
- Գյումրու կայարանամերձ տարածք, հեռ. 077-41-99-51
- Շարա Տալյան 7/2, հեռախոս 093-85-89-99
3. Վանաձոր
Հյուսիսային փ. 14, հեռախոս 093-41-81-16
4. Մասիս
Սայաթ Նովա 15, հեռախոս 093-24-03-32
5.Չարենցավան
Երևանյան 2, հեռախոս 098-89-92-73
Բոլոր նշված հասցեներում մեքենաների չկտրտված կմախքները գնվում են 1 տոննան 10-12 հազար դրամով: Գնումը կատարում է «Մետեքսիմ» ՍՊԸ-ն:
Ուշադրություն - Բոլոր այն դեպքերում, երբ մի տեղում կուտակված կլինեն ոչ պակաս քան 12 ավտոմեքենայի կմախք, ընդունող կազմակերպության տեխնիկան կմոտանա տվյալ տարածքին և կիրականացնի ավտոմեքենաների կմախքների տեղափոխումը:
Առավել մանրամասն տեղեկություններ կարող եք ստանալ վերը նշված հեռախոսահամարներով: Եթե զբաղված լինի, ավելի ուշ զանգեք: Դա նշանակում է շատերն են զանգում:))»,-գրել է Փաշինյանը։

Общество 13:25 25/11/2019 Армения
Премьер-министр Армении Никол Пашинян на своей странице в соцсети Facebook сделал несколько публикаций и обратился к гражданам с просьбой активно распространять данную запись.
С вопросами по сдаче обветшалых автомобильных каркасов (“скелетов”) в качестве металлолома можете обратиться по следующим адресам:
1. Ереван
– ул. Айвазовского 4/2
– Арташатское шоссе 5/1
Номер телефона: 091-41-59-36.
2. Гюмри
– Привокзальная площадь Гюмри, телефон: 077-41-99-51
– ул. Шара Тальян 7/2, телефон: 093-85-89-99
3.Ванадзор
– ул. Северная 14, телефон: 093-41-81-16
4. Масис
– ул. Саята Нова 15, телефон: 093-24-03-32
5. Чаренцаван
– ул. Ереванян 2, телефон: 098-89-92-73».
По словам премьера, по всем указанным адресам сдать кузов можно по цене 10-12 тысяч драмов за тонну. Он отметил, что покупка металла осуществляет ООО «Метексим».
Н. Пашинян обращает внимание также на то, что в тех случаях, когда в одном месте будет скопление из не менее 12 кузовов, техника принимающей организации прибудет на указанную территорию и осуществить вывоз обветшалых автомобильных каркасов.
«Для получения более подробной информации можете позвонить по вышеуказанным номерам. Если телефон будет занят, позвоните позже. Это будет означать, что многие пытаются дозвониться», – написал премьер.