Հասարակություն 14:00 02/12/2019 Հայաստան
Դեկտեմբերի 2-ի երեկոյան ժամերին և 3-ի գիշերը Արագածոտնի, Կոտայքի, Վայոց Ձորի, Սյունիքի լեռնային շրջաններում և Գեղարքունիքում սպասվում են ձյան առատ տեղումներ, առանձին հատվածներում՝ բուք, ճանապարհներին՝ մերկասառույց։
ԱԻՆ հաղորդմամբ, Հանրապետության տարածքում դեկտեմբերի 2-ի ցերեկը, 3-ի գիշերը, 5-ին շրջանների մեծ մասում, 6-7-ը Սյունիքում և Արցախում սպասվում են տեղումներ, լեռնային և նախալեռնային շրջաններում՝ ձյան տեսքով: Դեկտեմբերի 3-ի ցերեկը, 4-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Քամին՝ հարավ-արևմտյան՝ 3-8 մ/վ:
Օդի ջերմաստիճանը դեկտեմբերի 3-ի գիշերը և 5-ի ցերեկը կնվազի 4-5 աստիճանով:
Երևանում դեկտեմբերի 2-ի ցերեկը, 5-ին սպասվում են տեղումներ, 3-4-ը, 6-7-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։

Общество 15:06 02/12/2019 Армения
В вечерние часы 2-го декабря, ночью 3-го в горных районах Арагацотнской, Котайкской, Вайоцдзорской, Сюникской и Гегаркуникской областях Армении ожидаются обильные осадки в виде снега, в отдельных местах – метель, на дорогах – гололедица.
Как сообщается на сайте МЧС РА, днем 2-го декабря, ночью 3-го, 5-го в большинстве регионов, с 6-7 в Сюникской области РА и Арцахе (Нагорно-Карабахской Республике, НКР) ожидаются осадки, в горных районах и предгорьях – в виде снега. Днем 3-го, 4-го декабря ожидается погода без осадков.