Քաղաքական 12:44 02/12/2019 Տարածաշրջան
ԱՄՆ նախագահ Դոալդ Թրամփն ու Իսրայելի վարչապետ Բենյամին Նեթանյահուն քննարկել են ԱՄՆ-ի և Իսրայելի համար Իրանի վտանգները։ Այս մասին, ինչպես գրում է Regnum-ը, հայտնել  է Սպիտակ տան մամուլի ծառայությունը:
«Ղեկավարները քննարկել են Իրանից սպառնացող վտանգը, ինչպես նաև երկկողմ և տարածաշրջանային այլ կարևոր հարցեր», - ասված է ԱՄՆ նախագահի աշխատակազմի հաղորդագրության մեջ:
Ինչպես ավելի վաղ հաղորդել էր, Գերմանիայի արտգործնախարար Ռայներ Բրոյլը հայտարարել էր, որ Գերմանիան չի պաշտպանում Իրանի նկատմամբ ԱՄՆ-ի առավելագույն ճնշման գաղափարը:

Politics 12:55 02/12/2019 Region
U.S. President Donald Trump spoke on Sunday with Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu about Iran and other issues, the White House said in a brief statement, according to Reuters
“The leaders discussed the threat from Iran, as well as other critical bilateral and regional issues,” the White House said in an email statement.
Relations between Iran and the United States have worsened since last year when Trump pulled out of Tehran’s 2015 nuclear deal with world powers and reimposed sanctions on the country.