Հասարակություն 16:08 03/12/2019 Հայաստան
ՀՅԴ Հայաստանի երիտասարդական միության անդամները, որոնք հավաքվել են կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության մոտ ու պահանջում էին հանդիպում նախարար Արայիկ Հարությունյանի հետ, ճեղքեցին ոստիկանական պատնեշն ու փորձեցին ներխուժել նախարարության շենք: Ոստիկանները թույլ չէինք տալիս, որպեսզի նրանք մոտենան նախարարության մուտքին, նրանք քաշքշեցին իրար: Նախարարության մուտքը փակ է:
Երիտասարդները հայտարարում են, որ ստեղծված իրավիճակի միակ պատասխանատուն Արայիկ Հարությունյանն է, քանի որ նա չեկավ իրենց հետ քննարկման: Նրա այդ կեցվածքը երիտասարդները գնահատեցին անընդունելի և ապակառուցողական:
Նախքան այդ նրանք կես ժամ էին տվել նախարարին, որպեսզի վերջինս իջներ ու իրենց հետ քննարկել իրենց կողմից բարձրաձայնված պահանջները: Նրանք պահանջները  հիմնականում վերաբերում են նախարարության վարած քաղաքականությանը:
Հիշեցնենք, որ ՀՅԴ երիտասարդները  օրեր շարունակ նստացույց էին անում նախարարության մեջ, այնուհետև նրանք հայտարարել էին, որ դադարեցնում են նստացույցը՝ սպասելով ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանի հետ հանդիպմանը:

Общество 16:42 03/12/2019 Армения
Представители молодежного крыла АРФД, которые собрались у здания министерства образования, науки, культуры и спорта Армении и выступили с требованием встречи с министром данного ведомства Араиком Арутюняном, прорвали полицейский кордон и попытались войти в здание министерства.
Сотрудники полиции оттеснили активистов, между полицейскими и активистами произошла стычка.
Отметим, что вход в здание указанного министерства закрыт.
Активисты заявляют, что единственным ответственным за сложившуюся ситуацию является Араик Арутюнян, поскольку он не прибыл на встречу с ними и дальнейшее обсуждение. Представители молодежи квалифицировали его поведение как неприемлемое и деструктивное.
До этого активисты дали министру полчаса на то, чтобы А. Арутюнян прибыл к ним на встречу и обсудил с ними их требования. Требования активистов, в основном, касаются проводимой министерством политики.
Напомним, представители молодежного крыла АРФД на протяжении нескольких дней проводят сидячий пикет у здания министерства образования, науки, культуры и спорта Армении, затем заявили, что прекращают проводить пикет, ожидая встречу с министром Араиком Арутюняном.