Քաղաքական 20:00 05/12/2019 Տարածաշրջան
Ադրբեջանի արտգործնախարար Էլմար Մամեդյարովը իր հայ գործընկեր Զոհրաբ Մնացականյանի հետ  Արցախի հակամարտության կարգավորման շրջանակներում Բրատիսլավայում կայացած բանակցությունները՝  լուրջ և ծանր  որակել։ Այս մասին  հաղորդել է  «Ինտերֆաքս-Ադրբեջանը»:
«Երեկ մենք 3.5 ժամ բանակցություններ ենք անցկացրել իմ հայ գործընկերոջ հետ: Կարող եմ ասել, որ դրանք լուրջ և դժվարին բանակցություններ էին: Ցավոք, մենք դեռ ունենք չլուծված հարցեր»,- հայտարարել  է Մամեդյարովը՝  հինգշաբթի օրը  Բրատիսլավայում:
Նա նաև նշել է, որ  ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների մասնակցությամբ քննարկմանը խոսել է նաև հակամարտության կարգավորմանն ուղղված փուլային քայլերի մասին։

Politics 20:18 05/12/2019 Region
Azerbaijani foreign minister Elmar Mammadyarov described his talks with Armenia’s counterpart Zohrab Mnatsakanyan in Bratislava as serious and hard, Interfax-Azerbaijan reports.
“Yesterday we conducted 3,5-hour long negotiations with my Armenian counterpart. I can say that these were rather serious and hard talks. Unfortunately, we still have unresolved issues,” Mammadyarov stated.
He said that during the meeting the progressive steps of the settlement of the conflict were discussed. Mammadyarov also stated that Azerbaijan’s position over conflict resolution has not changed.