ԱՅԼՄԱՄՈՒԼ 09:27 05/12/2019 Հայաստան
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է․ «Սերժ Սարգսյանին առաջադրած ՀՔԾ մեղադրանքից պարզ է դառնում, որ քրգործն առնչվում է նաև Ս. Սարգսյանի մտերիմ Բարսեղ Բեգլարյանին ու նախկին գյուղնախարար Սերգո Կարապետյանին: Ըստ շրջանառվող լուրերի` նախկին գյուղնախարար Սերգո Կարապետյանի առջև պայման են դրել` կա՛մ ցուցմունք տալ Ս. Սարգսյանի դեմ, կա՛մ էլ իրեն կկալանավորեն, Կարապետյանն էլ ցուցմունք է տվել:
Ըստ ՀՔԾ-ի` գյուղտնտեսություններին տրամադրվող դիզվառելիքի բաշխման ապօրինի սխեմա է գործել. ցածր գին առաջարկող ընկերությանը մերժել են` գոհացնելով բարձր գին առաջարկող Բարսեղ Բեգլարյանին պատկանող «Ֆլեշ» ընկերությանը: Բ. Բեգլարյանը «Ժողովուրդ» օրաթերթի հետ բացառիկ զրույցում ասել է. «Ես չգիտեմ` ինչի մասին է խոսքը, բայց իմ խորին համոզմամբ` Սերժ Սարգսյանը չի կարող մեղավոր լինել նման հարցերում: Առաջին անգամ եմ նման բան լսում: Այո, Ֆլեշ ընկերությունն ինձ է պատկանում, բայց Սերժ Սարգսյանի` կապ ունենալու մասին չգիտեմ: Մենք Սերժ Սարգսյանի հետ շատ մտերիմ ենք և դա երբեք չենք թաքցրել, իսկ իր գործողությունների հետ ես կապ չունեմ, տեղյակ չեմ»: Ս. Սարգսյանին երեկ մեղադրանք առաջադրվեց Քրեական օրենսգրքի 38-179-րդ հոդվածով՝ պետությունից վատնելու եղանակով առանձնապես խոշոր չափերով գումարի՝ 489.160.310 դրամի հափշտակության համար»:

Пресса дня 11:59 05/12/2019 Армения
Газета «Жоховурд» пишет, что из предъявленного третьему президенту Армении Сержу Саргсяну Специальной следственной службой обвинения становится ясно, что уголовное дело касается также близкого друга Сержа Саргсяна Барсега Бегларяна и бывшего министра сельского хозяйства Серго Карапетяна. Согласно муссируемым слухам, перед бывшим министром сельского хозяйства Серго Карапетяном было поставлено условие – либо дает показание против Сержа Саргсяна, либо его арестуют, Карапетян дал показание.
Согласно Специальной следственной службе, действовала незаконная схема распределения дизельного топлива крестьянским хозяйствам: предложившей низкую цену компании отказали, удовлетворив высокую цену, предложенную принадлежащей Барсегу Бегларяну компанией «Флеш».
В эксклюзивном интервью изданию Багсег Бегларян заявил: «Я не знаю, о чем идет речь, но, по моему глубокому убеждению, Серж Саргсян не может быть виновным в таких вопросах. Впервые слышу подобное. Да, компания «Флеш» принадлежит мне, но о связи Сержа Саргсяна я не знаю. Мы с Сержем Саргсяном очень близки и никогда не скрывали этого, но я не связан с его действиями, не в курсе».
Сержу Саргсяну вчера предъявлено обвинение по ст. 38-179 Уголовного кодекса Армении в хищении группой лиц 489 млн. 160 тыс. 310 драмов.