Հասարակություն 14:35 06/12/2019 Հայաստան
Առաջնագծում համեմատաբար հանգիստ իրավիճակ է։ Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանիպման ժամանակ ասաց ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Գաբրիել Բալայանը:
Նրա խոսքով՝ կրակոցների քանակը վերջին մեկ շաբաթվա ընթացքում սահմանների մեջ է, այսինքն՝ ոչ նվազել է, ոչ՝ ավելացել։
«Եթե չհաշվենք անցած շաբաթվա միջադեպը, երբ առաջնագծում՝ ՊԲ հյուսիս-արևելյան ուղղությամբ վիրավորվեց  մեր զինծառայողը, որին շատ խիստ պատասխանել են Արցախի զինված ուժերը, արտառոց որևիցե դեպք չի գրանցվել»,- նշեց Գաբիել Բալայանը։
Անդրադառնալով պայմանագրային զինծառայողի առողջական վիճակին՝ փոխնախարարն ասաց, որ նրա վիճակում դրական դինամիկա կա։ Ըստ նրա՝ մի քանի վիրահատություն արվել է, այսօր նույնպես նրան կվիրահատեն. «Կարծում եմ, որ շուտով նրա հետ խոսելու հնարավորություն կունենանք»։

Society 14:57 06/12/2019 Armenia
The situation along the line of contact between Artsakh and Azerbaijan is relatively calm, Armenia’s Deputy Defense Minister Gabriel Balayan told reporters on Friday.
According to the official, the number of cross-border shootings neither grew nor dropped over the past week.
“Except for last week's incident when our serviceman was wounded in the north-eastern direction of the Defense Army and to which the Artsakh military responded very harshly, no other emergencies were recorded,” Gabriel Balayan said.
Commenting on the health of the wounded contract soldier identified as Rafael Azizyan, the official said positive dynamics have been observed in his condition. He said the soldier has undergone several surgeries, with another surgery slated for Friday.