Հասարակություն 14:35 06/12/2019 Հայաստան
Առաջնագծում համեմատաբար հանգիստ իրավիճակ է։ Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանիպման ժամանակ ասաց ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Գաբրիել Բալայանը:
Նրա խոսքով՝ կրակոցների քանակը վերջին մեկ շաբաթվա ընթացքում սահմանների մեջ է, այսինքն՝ ոչ նվազել է, ոչ՝ ավելացել։
«Եթե չհաշվենք անցած շաբաթվա միջադեպը, երբ առաջնագծում՝ ՊԲ հյուսիս-արևելյան ուղղությամբ վիրավորվեց  մեր զինծառայողը, որին շատ խիստ պատասխանել են Արցախի զինված ուժերը, արտառոց որևիցե դեպք չի գրանցվել»,- նշեց Գաբիել Բալայանը։
Անդրադառնալով պայմանագրային զինծառայողի առողջական վիճակին՝ փոխնախարարն ասաց, որ նրա վիճակում դրական դինամիկա կա։ Ըստ նրա՝ մի քանի վիրահատություն արվել է, այսօր նույնպես նրան կվիրահատեն. «Կարծում եմ, որ շուտով նրա հետ խոսելու հնարավորություն կունենանք»։

Политика 15:46 06/12/2019 Армения
На передовой сравнительно спокойная ситуация. Об этом заявил на пресс-конференции заместитель министра обороны Армении Габриел Балаян.
По его словам, за последнюю неделю число выстрелов в рамках нормы, то есть – ни снизилось, ни увеличилось.
«Не считая последнего инцидента, в результате которого погиб один военнослужащий и еще один получил ранение, в одной из воинских частей, дислоцированных на северо-восточном направлении Армии обороны, то ни одного из ряда вон выходящего случая не зарегистрировано», – отметил Г. Балаян.
Обратившись к состоянию здоровья получившего ранение военнослужащего, замминистра отметил, что наблюдается положительная динамика. По его словам, проведено несколько операций, сегодня также будет проведена операция. «Полагаю, что вскоре появится возможность поговорить с ним», – отметил он.