ԱՅԼՄԱՄՈՒԼ 09:17 11/12/2019 Հայաստան
«Փաստ» թերթը գրում է. ««Փաստ» թերթի տեղեկություններով՝ իշխանությունները որոշում են կայացրել ՀՀ ոստիկանապետի և ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի պաշտոնների հարցում: Ինչպես հայտնի է, Վալերիյ Օսիպյանի և Արթուր Վանեցյանի հրաժարականից հետո սեպտեմբերի 19-ին այդ պաշտոններում նշանակվեցին պարտականությունների ժամանակավոր կատարողներ՝ համապատասխանաբար Արման Սարգսյանը և Էդուարդ Մարտիրոսյանը:
Թերթի աղբյուրների փոխանցմամբ, վարչապետն առաջիկայում հենց նրանց էլ կնշանակի այդ պաշտոններին՝ արդեն ոչ որպես ԺՊ-ներ:
Տեղեկությունների համաձայն, ԱԱԾ տնօրենի պաշտոնի համար թեկնածուների շրջանակն այնքան էլ մեծ չի եղել, և վերջնական ընտրությունը կանգնել է տնօրենի պարտականությունների ժամանակավոր կատարող Էդուարդ Մարտիրոսյանի վրա: Ինչ վերաբերում է ոստիկանապետին, ապա նույն աղբյուրների պնդմամբ, անցած երկուսուկես ամիսների ընթացքում Արման Սարգսյանը հաջող է հանձնել իր «քննությունը», և հենց նա էլ կդառնա ոստիկանապետ»:

Пресса дня 11:35 11/12/2019 Армения
Газета «Паст» пишет со ссылкой на свои источники, что власти приняли решение в вопросе назначения начальника полиции и директора Службы национальной безопасности. Как известно, после отставки Валерия Осипяна и Артура Ванецяна на эти должности 19 сентября были назначены временно исполняющие обязанности, соответственно – Арман Саркисян и Эдуард Мартиросян.
Как передают источники издания, в ближайшее время именно они будут назначены  премьер-министром на эти должности, но уже не в качестве врио.
Согласно сведениям, круг кандидатов на должность директора СНБ был не очень большим и окончательный выбор остановился на исполняющем обязанности директора СНБ Эдуарде Мартиросяне. Что касается начальника полиции, то за прошедшие два с половиной месяца Арман Саркисян успешно сдал свой «экзамен» и именно он станет начальником полиции.