Մշակույթ 17:17 11/12/2019 Հայաստան
Այսօր Հայաստանի գրողների միության շենքում, «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի կողմից մարվեց և շրջանառության մեջ դրվեց մեկ նամականիշ՝ նվիրված «Մեծանուն հայեր. Հրաչյա Հովհաննիսյանի ծննդյան 100-ամյակը» թեմային:
«Հայփոստ» ՓԲԸ-ի հաղորդմամբ,  120 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով նամականիշը տպագրված է Ֆրանսիայի “Cartor” տպագրատանը՝ 60 000 տպաքանակով: Նամականիշի դիզայնի հեղինակն է «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի դիզայներ Դավիթ Դովլաթյանը:
Նամականիշի վրա պատկերված է հայ հայտնի բանաստեղծ, արձակագիր, թարգմանիչ, հրապարակախոս և հասարակական գործիչ Հրաչյա Հովհաննիսյանը (1919-1997թթ.)։ Նամականիշի խորապատկերին նաև ներկայացված են հատվածներ Հրաչյա Հովհաննիսյանի բանաստեղծություններից:
Նամականիշի մարումն իրականացրեցին Հայաստանի Հանրապետության բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Հակոբ Արշակյանը, «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի գլխավոր գործադիր տնօրեն Հայկ Ավագյանը, Հայաստանի գրողների միության նախագահ Էդուարդ Միլիտոնյանը, ՀՀ Ֆիլատելիստների միության նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը, Հրաչյա Հովհաննիսյան կրտսերը:

Postage stamp dedicated to the 100th anniversary of Hrachya Hovhannissian cancelled in Yerevan
A postage stamp dedicated to the theme “Prominent Armenians. 100th anniversary of Hrachya Hovhannissian” has been cancelled and put into circulation by “HayPost” CJSC in the premises of the Union of Writers of Armenia.
As the company reports in a press release, the postage stamp with nominal value of 120 AMD is printed in “Cartor” printing house in France with the print-run of 60 000 pcs. The author of the stamp’s design is the designer of “HayPost” CJSC David Dovlatyan.
The postage stamp depicts the famous Armenian poet, writer, translator, publicist and public figure Hrachya Hovhannissian (1919-1997). The background of the postage stamp depicts the fragments from the poems of Hrachya Hovhannissian.
The postage stamp was cancelled by Minister of High-Technological Industry of the Republic of Armenia Hakob Arshakyan, the Chief Executive Officer of “HayPost” CJSC Haik Avagyan, the Chairman of Writers’ Union of Armenia Edward Militonyan, the President of the Union of Philatelists of the RA Hovik Musayelyan, Hrachya Hovhannissian Jr.