Հասարակություն 16:24 12/12/2019 Հայաստան
Կառավարության շենքի դիմաց այսօր մի կին՝ 59-ամյա Մայրանուշ Երանոսյանը, սպառնում էր ինքնահրկիզվել։ Նա ձեռքին ուներ բենզինով լի մի շիշ։
Երեք փոքր երեխաներ ունեցող 29 տարեկան որդին՝ Հակոբ Երանոսյանը, ինչպես լրագրողներին պատմեց կինը, ավտովթարի հետևանքով վնասվածքներ է ստացել ու կոմայի մեջ է գտնվում արդեն 8 ամիս։ Սակայն վթարը մոր համար կասկածելի է։
«Ես բողոքում եմ  բոլոր օրգաններից, դատախազներից։ Իմ տղայի գործով հետաքրքրվող չկա, ոչ մի ոստիկան իմ դուռը չի բացել։ Ոչ մեկին ոչ մի բան չի եղել, մենակ իմ տղան է վնասվել։ Ես մի անգամ ընկա, հարյուր անգամ միլիցիա եկավ, հիմա խի՞ ոչ մի ոստիկան չի եկել։ Ես վարչապետին եմ ուզում, կասկածում եմ՝ խփել են»,-ասաց նա։
Կինը լացելով պատմեց, երկու ամիս առաջ նամակ է հանձնել կառավարության ղեկավարին, Փաշինյանը խոստացել է՝ կպատասխանեն, բայց մինչ օրս որևէ մեկը չի արձագանքել։
«Ումի՞ց իմանամ, ո՞նց է տղես։ Ինչի՞ են իմ հարսին որպես իրավահաջորդ նշանակել, երբ զագս ընկած չեն։ Եթե սարքած գործ չի, ինչի՞ ոստիկան չի եկել մեր տուն։ Կասկածում եմ»,-լացելով հարցեր է հնչեցնում Մայրանուշ Երանոսյանը։
Կառավարության աշխատակազմի քաղաքացիների ընդունելության և դիմումների քննարկման վարչության պետ Ալեքսանդր Ղազարյանը դրսում լսեց կնոջ բողոքը, նրան ուղեկցեց կառավարության շենք։ Այնտեղից դուրս գալուց հետո կինը հայտարարեց՝ կսպասի, հույս ունի՝ լավ պատասխան կստանա։

Общество 17:09 12/12/2019 Армения
Сегодня у здания правительства Армении 59-летняя Майрануш Ераносян угрожала совершить акт самосожжения, женщина держала в руках бутылку с бензином.
По словам женщины, её 29-летний сын – Акоп Ераносян – у которого трое детей, вследствие ДТП получил телесные повреждения и находится в комен уже на протяжении 8 месяцев. Однако авария, по словам матери, вызывает у нее подозрения.
«Жалуюсь на все структуры, прокуроров. Никто не интересуется делом моего сына, ни один сотрудник полиции не постучался ко мне в дверь. Никто не пострадал, только мой сын. Вот я однажды упала, так сразу же столько из полиции интересовались этим, так почему сейчас никто не интересуется? Требую встречи с премьер-министром, у меня имеются подозрения, что его избили», – отметила она.
Женщина рассказала, что два месяца назад передала письмо главе правительства, Никол Пашинян, в свою очередь, обещал, что ответят, однако, до сих пор ответа не поступило.
Начальник Департамента по приему граждан и рассмотрению заявлений при правительстве РА Александр Казарян выслушал жалобу женщины, сопроводил её в здание правительства РА. После этого женщина заявила, что подождет, надеется – получит хороший ответ.