Քաղաքական 13:03 16/12/2019 Աշխարհում
Այսօր Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին երկօրյա պաշտոնական այցով կմեկնի Ադրբեջան: Այս մասին, ինչպես գրում է «segodnya» կայքը,  հայտնել է Զելենսկու աշխատակազմը:
Դեկտեմբերի 16-17-ին այցի շրջանակներում նախատեսված են Զելենսկու բանակցությունները Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի և վարչապետ Ալի Ասադովի հետ:
Բացի երկու երկրների ղեկավարների բանակցություններից, ակնկալվում է, որ կստորագրվեն մի շարք երկկողմ փաստաթղթեր, որոնք ուղղված են առաջնահերթ ոլորտներում Ուկրաինայի և Ադրբեջանի միջև համագործակցության խորացմանը:
Ուկրաինայի և Ադրբեջանի նախագահները կմասնակցեն Ուկրաինա-Ադրբեջան գործարար համաժողովի աշխատանքներին: Բաքվում Վլադիմիր Զելենսկին հանդիպելու է նաև Ադրբեջանի ուկրաինական համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Նշվում է, որ Ադրբեջան վերջին անգամ այցելել էր Ուկրաինայի նախկին նախագահ  Պետրո Պորոշենկոն՝ 2017-ի մարտին։

Politics 13:32 16/12/2019 World
President of Ukraine Volodymyr Zelensky will be on an official visit to Azerbaijan on December 16-17, the president’s press service said in a release, according to Ukrinform news agency report.
The program of the visit includes talks of President Zelensky with President of Azerbaijan Ilham Aliyev and Prime Minister Ali Asadov.
"It is planned to sign some bilateral documents aimed at deepening cooperation between Ukraine and the Republic of Azerbaijan in priority areas. The presidents of Ukraine and Azerbaijan will participate in the Ukrainian-Azerbaijani business forum," read the report.
President Zelensky is also expected to meet with representatives of the Ukrainian community of Azerbaijan.