Քաղաքական 12:12 24/12/2019 Աշխարհում
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի իրավաբան Ռուդի Ջուլիանին հայտարարել է, որ ինքն «ավելի հրեա է», քան լիբերալ միլիարդատեր Ջորջ Սորոսը, որը պատանի տարիքում վերապրել  է Հոլոքոստը։
«New York» ամսագրի ուշագրավ հարցազրույցում Ջուլիանիին նկարել է հրեա Սորոսին որպես տիկնիկային վարպետ, որը գաղտնի քաշում էր թելերն Ուկրաինայում: Ինչպես գրում է euronews-ը, Սորոսը  հրեաների կողմից աշխարհը կառավարելու դավադրության տեսությունների հաճախակի թիրախ է։
«Մի ասեք, որ ես հակասեմական եմ, եթե դեմ եմ նրան։ Սորոսը հազիվ թե հրեա է: Ես ավելի շատ հրեա եմ, քան Սորոսը: Ես հավանաբար ավելին գիտեմ․ նա չի գնում եկեղեցի, նա չի գնում եկեղեցի, սինագոգ, նա չի պաշտպանում Իսրայելին, նա Իսրայելի թշնամին է: Նա սարսափելի մարդկային էակ է», - ասել է Ջուլիանին:
Ջուլիանին ասել է, որ Ուկրաինայում ԱՄՆ նախկին դեսպան Մարի Յովանովիչը, (Յովանովիչը ԱՄՆ դեսպան է եղել նաև Հայաստանում- խմբ․), որը իմպիչմենի հարցով,  «վերահսկվում էր» Սորոսի կողմից:
«Նա այնտեղ դրեց բոլոր չորս դեսպաններին: Նա աշխատում է Հետաքննությունների դաշնային բյուրոյի գործակալների հետ», - ասել է Ջուլիանին ամսագրին:

Politics 12:25 24/12/2019 World
Rudy Giuliani says he's "more of a Jew" than liberal billionaire George Soros, who survived the Nazi occupation of Hungary as a teen, Euronews reports.
In a remarkable interview with New York magazine, Giuliani, President Donald Trump's lawyer, painted the Jewish Soros as a puppet master who has secretly been pulling the strings in Ukraine. Soros is a frequent target of conspiracy theories about Jews controlling the world.
"Don't tell me I'm anti-Semitic if I oppose him," Giuliani said. "Soros is hardly a Jew. I'm more of a Jew than Soros is. I probably know more about — he doesn't go to church, he doesn't go to religion — synagogue. He doesn't belong to a synagogue, he doesn't support Israel, he's an enemy of Israel. He's elected eight anarchist DAs in the United States. He's a horrible human being."
He said former U.S. ambassador to Ukraine Marie Yovanovitch, who testified in the impeachment inquiry that she'd beensmearedand forced out of her job by Giuliani, was "controlled" by Soros.
"He put all four ambassadors there. And he's employing the FBI agents," Giuliani told the magazine.
Asked by NBC News if his comments about being more Jewish than Soros were made in jest, Giuliani, who's of Italian descent and was raised Roman Catholic, responded by text, "I'm more Jewish than half my friends."