Հասարակություն 16:21 14/01/2020 Հայաստան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մոտ քննարկվել են վարչապետի աշխատակազմի 2020թ. բյուջեի շրջանակում նախատեսված ծրագրերն ու միջոցառումները: Մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել փոխվարչապետերի գրասենյակների, աշխատակազմի ներքո գործող մարմինների գործունեությանը:
Վարչապետի աշխատակազմից հայտնում են՝ զեկուցվել է, որ միջոցառումները միտված են լինելու պետական կառավարման համակարգի արդիականացմանը, արդյունավետությանը, քաղաքացիներին մատուցվող ծառայությունների որակի բարձրացմանը, էլեկտրոնային հարթակների գործունեության ընդլայնմանը, ազգային փոքրամասնությունների հարցերով զբաղվող կազմակերպությունների հետ համագործակցությանը և այլ ծրագրերի:
Վարչապետ Փաշինյանը կարևորել է վերը նշված ուղղություններով աշխատանքների իրականացումը և անհրաժեշտ համարել բարձրացնել քաղաքացիներին մատուցվող ծառայությունների հասցեականությունը, ակտիվացնել աշխատանքները պետական համակարգի թվայնացման և այլ ուղղություններով:
Կառավարության ղեկավարն ընդգծել է նաև պետական համակարգի ֆունկցիոնալության բարձրացման անհրաժեշտությունը և տվել կոնկրետ հանձնարարականներ:

Общество 16:35 14/01/2020 Армения
Осуществляемые в Армении в 2020 году мероприятия будут нацелены на модернизацию системы государственного управления
У премьер-министра Армении Никола Пашиняна были обсуждены вопросы, касающиеся деятельности аппарата премьер-министра в 2020 году, программы и мероприятия, предусмотренные в рамках бюджета. В частности, обсуждена деятельность офисов вице-премьеров и  действующих при аппарате органов. Об этом сообщает пресс-служба правительства РА.
Согласно информации, было доложено, что мероприятия нацелены на модернизацию системы государственного управления, повышение качества предоставляемых гражданам услуг, расширение деятельности электронных площадок, сотрудничество с организациями, занимающимися вопросами национальных меньшинств и другие программы.
Никол Пашинян подчеркнул важную роль реализации работ по указанным направлениям и счел необходимым повышение адресности предоставляемых гражданам услуг, активизации работ по оцифровке государственной системы и по другим направлениям.
Глава правительства подчеркнул также и необходимость повышения функциональности государственной системы и дал конкретные поручения.