Հասարակություն 16:21 14/01/2020 Հայաստան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մոտ քննարկվել են վարչապետի աշխատակազմի 2020թ. բյուջեի շրջանակում նախատեսված ծրագրերն ու միջոցառումները: Մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել փոխվարչապետերի գրասենյակների, աշխատակազմի ներքո գործող մարմինների գործունեությանը:
Վարչապետի աշխատակազմից հայտնում են՝ զեկուցվել է, որ միջոցառումները միտված են լինելու պետական կառավարման համակարգի արդիականացմանը, արդյունավետությանը, քաղաքացիներին մատուցվող ծառայությունների որակի բարձրացմանը, էլեկտրոնային հարթակների գործունեության ընդլայնմանը, ազգային փոքրամասնությունների հարցերով զբաղվող կազմակերպությունների հետ համագործակցությանը և այլ ծրագրերի:
Վարչապետ Փաշինյանը կարևորել է վերը նշված ուղղություններով աշխատանքների իրականացումը և անհրաժեշտ համարել բարձրացնել քաղաքացիներին մատուցվող ծառայությունների հասցեականությունը, ակտիվացնել աշխատանքները պետական համակարգի թվայնացման և այլ ուղղություններով:
Կառավարության ղեկավարն ընդգծել է նաև պետական համակարգի ֆունկցիոնալության բարձրացման անհրաժեշտությունը և տվել կոնկրետ հանձնարարականներ:

Society 18:03 14/01/2020 Armenia
Prime Minister Nikol Pashinyan held a consultative meeting to discuss the programs and activities to be implemented by the Prime Minister’s office in 2020. As the government press service reported, the meeting specifically focused on the activities of the offices of deputy prime ministers and bodies affiliated to the Office of the Prime Minister.
The Premier was told that the activities will be aimed at modernizing the public administration system, enhancing governance efficiency, improving the quality of services provided to citizens, expanding the activities of electronic platforms, cooperating with organizations dealing with ethnic minority affairs, etc.
Prime Minister Pashinyan considered it important to make services provided to citizens more targeted, carry on with the public sector digitization process and implement other key activities. In conclusion, the Head of Government gave specific instructions aimed at increasing the functionality of the state system.