Հասարակություն 17:45 14/01/2020 Հայաստան
Արթուր Վանեցյան. Ծննդատների զարգացմանը վերաբերվել միայն արդյունավետության տեսանկյունից, նշանակում է ոչինչ չհասկանալ անվտանգությունից
ԱԱԾ նախկին տնօրեն, գեներալ-մայոր  Արթուր Վանեցյանը թվիթերի իր միկրոբլոգում գրել է. «Հայաստանի գյուղերի, ավանների ու փոքր քաղաքների ծննդատների զարգացման խնդրին վերաբերվել միայն, այսպես կոչված, արդյունավետության տեսանկյունից, նշանակում է ոչինչ չհասկանալ պետությունից և անվտանգությունից»։
Հիշեցնենք,  այսօր ավելի վաղ Ա. Վանեցյանը  հայտարարել էր՝ իր առաջիկա ծրագրերի ու գործունեության ոլորտների վերաբերյալ հանրությանը տեղեկացնելու  համար այսուհետ օգտվելու է նաև Twitter-ից:
«Այս հարթակի ընձեռած հնարավորությունները ևս օգտագործենք ինֆորմացիայի փոխանակումն օպերատիվ և արդյունավետ դարձնելու համար»,-գրել է նա։

Общество 18:08 14/01/2020 Армения
Артур Ванецян: Относиться к проблеме развития роддомов в Армении только с точки зрения эффективности, значит – ничего не смыслить в безопасности
Бывший директор Службы национальной безопасности Армении, генерал-майор Артур Ванецян в своем микроблоге в Twitter сделал запись касательно проблемы развития роддомов сел, поселков и небольших городов Армении.
В частности, бывший директор СНБ, отметил:
«Относиться к проблеме развития роддомов в сёлах, посёлках и небольших городах Армении только, так сказать, с точки зрения эффективности, значит – ничего не смыслить в государстве и безопасности».
Напомним, сегодня ранее А. Ванецян сообщил: «Для информирования общественности о моих предстоящих программах и сферах деятельности отныне буду пользователем Twitter. Предоставляемые данной площадкой возможности также будем использовать для обеспечения оперативного и эффективного обмена информацией».