Իրավունք 17:08 16/01/2020 Հայաստան
«Մարտի 1-ի» գործով երբևէ ԵԿՄ նախկին նախագահ, ԱԺ նախկին պատգամավոր գեներալ Մանվել Գրիգորյանին չի առաջարկվել, որպեսզի ինքը ցուցմունք տա: Լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Մանվել Գրիգորյանի պաշտպան Լևոն Բաղդասարյանը:
Նա նաև նշեց, որ երբևէ «մարտի 1»-ի գործով Մանվել Գրիգորյանն ինքը չի ցանկացել բացատրություններ, ցուցմունք տալ:
««Մարտի 1-ի» գործով, կարծում եմ,  հետագայում պատմությունը կտա իր ճիշտ գնահատականը և նաև կտա օբյետիվ գնահատականը, թե այդ ժամանակ կարևոր դերակատարողները որտեղ էին, ինչ գործողություններ արեցին և ինչ հետևանքներ առաջացրեցին վերջիններիս գործողությունները կամ անգործությունը»,- ասաց Լևոն Բաղդասարյանը։

Право 17:45 16/01/2020 Армения
Бывшему депутату Национального Собрания Армении, бывшему председателю Союза добровольцев «Еркрапа» Манвелу Григоряну никогда не предлагали дать показания по делу «1 марта». Об этом на сегодняшней пресс-конферецнии сообщил адвокат Манвела Григоряна – Левон Багдасарян.
Он отметил также, что Манвел Григорян не пожелал давать объяснения, показания в рамках данного дела.
«По “делу 1 март”, полагаю, в дальнейшем история даст правильную оценку, а также даст объективную оценку тому, где были ключевые фигуры, что они сделали и какими были последствия действий или бездействия последних», – отметил Левон Багдасарян.