Քաղաքական 14:57 27/01/2020 Հայաստան
Երևանի ավագանու «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ Հենրիկ Հարթենյանը մանդատը վայր կդնի: Խմբակցության հրատապ նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց խմբակցության անդամ Արմեն Եղիազարյանը:
«Երեկ խմբակցությունը հայտարարություն տարածեց, որով դատապարտեցինք երևույթը:
Այսօր քննարկման ժամանակ խմբակցության անդամները վերահաստատեցին իրենց դիրքորոշումն այդ հարցի հետ կապված, որ մեր արժեհամակարգին հարիր չէ, մեր որդեգրած սկզբունքներին դեմ է: Հավատարիմ մնալով այդ սկզբունքներին՝ խնդրեցինք, հորդորեցինք պարոն  Հարթենյանին հրաժարվի  մանդատից: Համաձայնվեք»,- ասաց նա:
Հարցին, թե ինքն ինչպե՞ս պատճառաբանեց իր այդ քայլը, Ա. Եղիազարյանը պատասխանեց. «Կարծում եմ՝ այդքանը հիմա այնքան էլ կարևոր չէ, կարևոր չէ դրդապատճառները, պատճառները, պարզաբանումները: Թույլ տվեք դրանք չբարձրաձայնեմ, կարծում եմ, այդ հարցերով կարղ է ինքը ելույթ ունենալ: Ի վերջո պատճառները չէին կարևոր, այլ եղելիությունը»:
Հիշեցնենք, որ armdaily-ն երեկ ֆիքսել ու հրապարակել էր, Երևանի ավագանու «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ Հենրիկ Հարթենյանը ֆեյսբուքյան իր էջի story բաժնում  հրապարակել էր աղջկա  (ենթադրաբար՝ ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանի դստեր) էջի լուսանկարը և կից գրել. «Հ. Թովմասյանի աղջկա ֆբնա, ձեզ տեսնեմ ժողովուրդ ջան»:

Politics 15:38 27/01/2020 Armenia
Henrik Hartenyan, a member of the Yerevan City council representing the ruling My Step faction, will resign, another My Step councilman Armen Yeghiazaryan told reporters on Monday following an emergency meeting of the faction.
The announcement comes after Hartenyan posted a photo of Sara Tovmasyan, the alleged daughter of Constitutional Court Chairman Hrayr Tovmasyan, in a Facebook story, writing: "This is the Facebook account of  H. Tovmasyan's daughter. Folks, forward!"
“Yesterday the faction issued a statement condemning the incident. During today’s discussion the faction members reaffirmed their position on the issue that it is not in line with our system of values and goes against our principles. Adhering to these principles, we asked Mr. Hartenyan to lay down his mandate. He agreed," he said.
When asked how he justified his move, Yeghiazaryan replied: “I think that is not so important now; the motives, the reasons and the explanations are not important. Let me not raise them, I think he himself can coffer comments. Eventually, the reasons were not the matter, but the phenomenon,” the councilmember said.
In a statement on Sunday, the My Step faction said it “strongly condemns any manifestation of hate speech" and pomised to issue a statement after an emergency meeting on Monday.