Հասարակություն 21:28 07/02/2020 Հայաստան
Փետրվարի 7-ին, ժամը 16:50-ի սահմաններում, ՀՀ Սյունիքի մարզում` N զորամասի պահպանության տեղամասում, ձնահյուսի տակ են մնացել չորս պայմանագրային զինծառայողներ:
ՀՀ պաշտպանության նախարությունից հայտնում են, որ ձեռնարկված որոնողական-փրկարարական աշխատանքների արդյունքում հայտնաբերվել են ձնահյուսի տակ մնացած պայմանագրային զինծառայողներ, շարքային Կարապետ Սեդրակի Նազարյանի (ծնվ. 1991թ., զինված ուժերում էր 2018թ.-ից, Քաշաթաղի ԶԿ), կրտսեր սերժանտ Տիգրան Արմենի Արզումանյանի (ծնվ. 1994թ., զինված ուժերում էր 2018թ.-ից, Սյունիքի ՄԶԿ) և կրտսեր սերժանտ Նվեր Տիգրանի Շահբազյանի (ծնվ. 1995թ., զինված ուժերում էր 2018թ.-ից, Սյունիքի ՄԶԿ)  դիերը:
Պայմանագրային զինծառայող, շարքային Համլետ Գրենիկի Միրզոյանին (ծնվ. 1998թ., զինված ուժերում է 2018թ.-ից, Սյունիքի ՄԶԿ) հաջողվել է դուրս բերել ձնահյուսից: Հայտնաբերված զինծառայողը ստացել է մարմնական թեթև վնասվածքներ, առողջական վիճակը գնահատվում է բավարար:
Դեպքի հանգամանքները պարզելու նպատակով կատարվում է քննություն:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը խորին ցավակցություն է հայտնում շարքային Կարապետ Նազարյանի, կրտսեր սերժանտ Տիգրան Արզումանյանի և կրտսեր սերժանտ Նվեր Շահբազյանի ընտանիքների անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

Общество 10:52 08/02/2020 В мире
Состояние здоровья попавшего под снежную лавину в Сюникской области Армении военного – удовлетворительное
Четверо военнослужащих контрактной службы попали под снежную лавину в Сюникской области Армении. Как сообщает пресс-служба министерства обороны Армении, трагический инцидент произошел накануне, 7 февраля, около 16.50 на оборонительном участке N-ской воинской части.
В результате проведенной поисково-спасательной операции обнаружены тела троих попавших под лавину военнослужащих-контрактников – рядового Карапета Седраковича Назаряна (1991 г. р., в ВС с 2018 года), младшего сержанта Тиграна Арменовича Арзуманяна (1994 г. р., в ВС с 2018 года) и младшего сержанта Нвера Тиграновича Шахбазяна (1995 г.р., в ВС с 2018 года).
Военнослужащего-контрактника, рядового Гамлета Грениковича Мирзояна (1998 года рождения) удалось вызволить из-под снега. Он получил легкие телесные повреждения, состояние его здоровья оценивается как удовлетворительное.
С целью установления обстоятельств инцидента ведется следствие.
Министерство обороны Армении выражает глубокие соболезнования членам семьи, родным и сослуживцам рядового Карапета Назаряна, младшего сержанта Тиграна Арзуманяна и младшего сержанта Нвера Шахбазяна.