Քաղաքական 10:12 19/02/2020 Հայաստան
ՍԴ աշխատակազմի ղեկավար Էդգար Ղազարյանը խոստովանել է՝ առաջին անգամ իր կյանքում չի մասնակցելու հանրաքվեին, նույն էլ կոչ է անում իր ընկերներին, բարեկամներին։
«#ՄԻ_ՄԱՍՆԱԿՑԵՔ_ՀԱՆՐԱՔՎԵԻՆ
Ընտրելու իրավունք ձեռք բերելուց հետո, 1995 թվականի հուլիսի 5-ին առաջին անգամ հնարավորություն եմ ունեցել մասնակցել ՀՀ առաջին գումարման Ազգային ժողովի ընտրությանը և Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության ընդունման հանրաքվեին։
Այդ պահից ի վեր, ես առանց բացառության, մասնակցել եմ համապետական և տեղական բոլոր ընտրություններին և հանրաքվեներին՝ դա համարելով իմ քաղաքացիական պարտքը և իմ մասնակցությունը բերելով կարևոր որոշումների կայացմանը։
Հետևելով Հայաստանի ներքին կյանքում ընթացող գործընթացներին, կեղծ օրակարգերի ձևավորմանը, անմիտ խնդիրների առաջադրմանը և հակասահմանադրական ու հակաօրինական զարգացումներին` ես որոշում եմ կայացրել իմ կյանքում առաջին անգամ որևէ կերպ մասնակցություն չունենալ 2020 թվականի ապրիլի 5-ին հանրաքվեի անվան տակ կազմակերպված զավեշտին։
Ես չեմ ուզում որևէ կերպ առնչություն ունենալ այդ մեծ ապօրինությանը, որն օրվա իշխանությունները ուզում են փաթաթել մեր ժողովրդի գլխին՝ հերթական անգամ չարաշահելով նրա ազնիվ մղումներն ու զգացմունքները։
Ես կոչ եմ անում իմ բոլոր ընկերներին, բարեկամներին և մտերիմներին, լուրջ չվերաբերվել այդ ամենին, անտեսել այդ կեղծ օրակարգը, զբաղվել սեփական գործերով և որևէ կերպ մասնակցություն չունենալ այդ խարդավանքին։
Հետաքրքիր զուգադիպությամբ 2020 թվականի ապրիլի 5-ին Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցին տոնում է Ծաղկազարդը։ Դա հրաշալի առիթ է այդ գեղեցիկ օրը Եկեղեցի այցելելու, օրհնություն ստանալու և ընտանիքի հետ լավ օր վայելելու համար։ ՄԻ՛ ՄԱՍՆԱԿՑԵՔ ՀԱՆՐԱՔՎԵԻՆ»,-գրել է նա։

Politics 12:11 19/02/2020 Armenia
Chief of Staff of Armenia’s Constitutional Court Edgar Ghazaryan will not take part in a referendum on the constitutional changes.
He took to Facebook on Tuesday to urge his friends and relative to boycott the constitutional referendum as well, denouncing it as a “mockery”.
“Following Armenia’s domestic developments, the emergence of fake agendas and empty issues, unconstitutional and illegal processes, I have decided for the first time in my life not to take part in this mockery organized under the name of a referendum on April 5, 2020,” he wrote.
“I don’t want to be connected in any way to the great illegality that the incumbent authorities want to impose on our people, once again abusing their noble motives and feelings.
“I call on all my friends and relatives not to take it for granted, ignore the fake agenda, deal with your own issues and in no way become part of this intrigue,” the post read.
The constitutional changes proposed by deputies of the ruling My Step bloc would dismiss Constitutional Court Chairman Hrayr Tovmasyan and the judges of Armenia’s highest court elected prior to April 9, 2018.