Իրանում արձանագրվել է կորոնավիրուսից մահվան 2 դեպք. BBC
Իրանի առողջապահության նախարարությունը հայտնել է, որ 2 մարդ է մահացել են այն բանից հետո, երբ նրանց մոտ իրականացված նոր կորոնավիրուսի՝ Covid-19-ի, թեստը դրական էր եղել։
Մամուլի խոսնակ Կիանուշ Յահանպուրը գրառում է կատարել թվիթերում, որ նրանք մահացել են «ծերության և անբավարար իմունային համակարգերի» պատճառով՝ Քոմի հիվանդանոցում բուժվելիս: Այս մասին գրում է BBC-ն։
Առողջապահության փոխնախարար Ղասեմ Յանբաբեյը «Երիտասարդ լրագրողների ակումբում» (YJC) ասել է, որ երկուսն էլ Իրանի քաղաքացիներ են:Սա Covid-19-ի առաջին երկու դեպքն է, որ հայտարարվել է Իրանում:
IRNA պետական լրատվական գործակալությունը հայտնել է, որ մահացածները չեն ճանապարհորդել արտերկիր, նույնիսկ Քոմի նահանգից դուրս չեն եկել:
Գործակալությունը ավելի ուշ հայտնել է, որ նահանգի դպրոցներն ու համալսարանները կփակվեն հինգշաբթի ՝ որպես կանխարգելում հիվանդության հետագա տարածման դեմ:

Health 11:52 20/02/2020 Region
Iran's health ministry says two people have died after preliminary tests came back as positive for the new coronavirus disease, Covid-19.
Spokesman Kianush Jahanpour tweeted that they died due to their "old age and deficient immune systems" while being treated in hospital in Qom, according to BBC News
Deputy Health Minister Qasem Janbabaei told the Young Journalists' Club (YJC) that they were both Iranian nationals.
They were the first two suspected cases of Covid-19 to be announced in Iran.
State news agency IRNA reported that they had not travelled abroad or even outside of Qom province prior to their deaths.
The agency later said that schools and universities in the province would be closed on Thursday as a precaution against further spread of the disease.