ԱՅԼՄԱՄՈՒԼ 09:28 07/03/2020 Հայաստան
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Վահե Գրիգորյանը պարտաճանաչ հաճախում է Սահմանադրական դատարան։ «Սպասում է հանրաքվեի արդյունքներին»,- ասաց մեր աղբյուրը՝ տեղեկացնելով, որ նա այլևս չի օգտվում ՍԴ-ի կողմից իրեն հատկացված ավտոմեքենայից. այն ՍԴ բակում կանգնած է, սակայն ՍԴ-ի հատկացրած բջջայինից, աշխատավարձից, մնացյալ «հմայքներից» դեռ օգտվում է:
Իսկ եթե հանրաքվեն տապալվի, ի՞նչ է անելու այդ ժամանակ։ «Հանրաքվեն, այո, վտանգի տակ է. հանրաքվեն դավադրություն էր Նիկոլ Փաշինյանի դեմ»: Ո՞ւմ կողմից: «Այն հեղինակողների։ Այս ողջ սցենարը, որ ՍԴ-ն իրավական չէ, դատավորները դատավորներ չեն, Վահեն ՍԴ նախագահ է, ո՞վ էր հեղինակը»:
Վահե Գրիգորյա՞նը, բայց նա այդքան մեծ «դավադրության» ընդունակ կարդինա՞լ է։ «Իհարկե` ոչ, նա ընդամենը փաստաբան է»: Ի՞նչ ասել է դավադրություն՝ ինչո՞վ, 70 տոկոս ձայն ստացած վարչապետ է, ի՞նչ դավադրություն կարող են հյուսել իր դեմ, հանրաքվեն ինչո՞ւ չպետք է հաղթի։ «Այո, բայց միայն այն հանգամանքը, որ 70 տոկոս ձայն ստացած, ժողովրդի անվերապահ աջակցությունն ունեցող առաջնորդն այսօր տնից տուն ընկած` «այո» է քարոզում՝ ընդամենը 25 տոկոսի համար այդպես պայքար է մղում, դա արդեն խոսում է այն մասին, որ ինքն էլ է հասկանում, որ 70 տոկոս չունի, և հանրաքվեն իր դեմ դավադրություն էր»»:

Пресса дня 13:03 07/03/2020 Армения
«Ваге Григорян добросовестно ходит в Конституционный суд, он больше не пользуется предоставленной Конституционным судом служебной машиной, однако пока продолжает пользоваться мобильным телефоном, зарплатой и другими "благами" КС», - сообщил источник газеты «Грапарак».
«Ждет результатов референдума», - отметил он.
А если референдум провалится, что он будет делать тогда?
«Да, референдум под угрозой. Референдум – это заговор против Никола Пашиняна», - сказал источник газеты.
Со стороны кого?
«Его авторов. Кто был автором всего этого сценария, что Конституционный суд – незаконен, судьи – не судьи, Ваге – председатель КС», - отметил он.
Ваге Григорян? Но разве он способен на такой крупный заговор?
«Конечно, нет. Он всего лишь адвокат».
Что вы подразумевается под заговором? Премьер-министр получил 70% голосов. Какой заговор может быть организован против него и почему он не должен победить на референдуме?
«Да, но одно лишь обстоятельство, что получивший 70% голосов, безоговорочный вотум доверия народа лидер ходит сегодня по домам и агитирует "Да", ведет подобную борьбу всего лишь за 25%, уже свидетельствует о том, что он сам понимает, что  у него нет 70% и референдум – это заговор против него».