Առողջություն 14:37 18/03/2020 Հայաստան
Հայաստանի Հանրապետությունում կորոավիրուսային հիվանդությունը (COVID-19) կանխելու նպատակով իրականացվում են կանխարգելիչ հակահամաճարակային միջոցառումներ՝ սկսած պետական սահմանի անցման կետից մինչ լաբորատոր հետազոտություններ:
Առողջապահության նախարարության տարածած հաղորդագրության համաձայն, մինչ օրս իրականացվել է 813 հետազոտություն, որից 84-ը՝ դրական արդյունքով, 1-ը` առողջացած:
Արդյունքների համաճարակաբանական վերլուծության տվյալները փաստում են, որ 72 դեպք փոխկապակցված է երկու առաջնակի դեպքերի հետ:
Ինչպես ավելի վաղ հայտարարել էր վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, երկու առաջնակի դեպքերն են Էջմիածնի նշանդրեքն ու արտադրական ձեռնարկությունը։

Здоровье 15:11 18/03/2020 Армения
С целью предотвращения коронавируса (COVID-19) в Республике Армения осуществляются профилактические противоэпидемические мероприятия – от пункта пропуска через государственную границу до лабораторных исследований.
Как сообщает пресс-служба министерства здравоохранения Армении, по сей день  проведено 813 исследований, 84 из которых с положительным результатом, 1 пациент выздоровел.
Данные эпидемиологического анализа результатов тестов показывают, что 72 случая взаимосвязаны с двумя первыми.
Как ранее сообщил премьер-министр Армении Никол Пашинян, речь о двух случаях заражения – на помолвке в Эчмиадзине и на производственном предприятии.