Առողջություն 14:42 28/03/2020 Տարածաշրջան
Իրանում մեկ օրում գրանցվել է կորոնավիրուսի հաստատված 3076 դեպք, հիվանդների ընդհանուր թիվը 35 408 է, փոխանցում է ria.ru-ն՝ մեջբերելով Իրանի առողջապահության նախարարության ներկայացուցիչ Կիանուշ Ջահանպուրի խոսքը։
«IRINN» հեռուստաալիքի եթերում նա հաղորդել է, որ մեկ օրվա ընթացքում մահացել է 139 մարդ։ Փետրվարի 19-ից մինչ օրս հիվանդությունից մահացել է 2,517 մարդ:
Ըստ Ջահանպուրի, հիվանդությունը հաղթահարել է 11.679 մարդ:
Իրանի իշխանությունները մատնանշել են կորոնավիրուսի տարածման հնարավոր «երկրորդ ալիքը», այս առումով նրանք որոշել են սահմանափակել միջքաղաքային ճանապարհորդությունները երկրում՝ բացառությամբ տրանսպորտի, իրավապահների, շտապօգնության և հրշեջներ մեքենաների։

Society 18:39 28/03/2020 Region
A total of 139 people in Iran have died due to the novel coronavirus over the last 24 hours, pushing the death toll up to 2,517, health officials announced on Saturday, according to Anadolu news agency report.
Health Ministry spokesperson Kianoush Jahanpour said 3,076 people were confirmed to have contracted the virus in the last 24 hours, bringing the total to 35,408.
Also, 546 people have recovered from COVID-19 in the last 24 hours, bringing the total number of recoveries to 11,679, according to Jahanpour.