Սպորտ 18:13 28/03/2020 Հայաստան
Այսօր Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան հայտարարություն էր տարածել, որի համաձայն. «Լոնդոնից վերադարձած պատվիրակության բոլոր անդամները գտնվում են բժիշկների անմիջական հսկողության ներքո: Կորոնավիրուս է հայտնաբերվել Հայաստանի պատվիրակության հետ Լոնդոն մեկնած, բայց պատվիրակության անդամ չհանդիսացող և ֆեդերացիայի կողմից չհաստատված անձանց մոտ: Ավելի ուշ պարզ է դարձել, որ վարակված կա նաև հավաքական թիմում»։
Այժմ այս գրառումը ֆեդերացիայի ֆեյսբուքյան էջից հեռացված է։ Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի մամուլի խոսնակ Երվանդ Հակոբյանը «Հետքի» հետ զրույցում ասել է, որ նյութը հեռացվել է պարետատան պահանջով:
Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի հայտարարությանը հաջորդել է Բռնցքամարտի Հայկական Ազգային Ֆեդերացիայի ֆեյսբուքյան գրառումը, որում ասված է. «Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան ոչ միայն անթույլատրելի տեղեկատվություն է տարածել կորոնավիրուսի հետ կապված, այլև շարունակում է ապատեղեկատվությունների շարանը և չի վարանում անգամ աշխարհը փոթորկած ու բազմաթիվ մարդկանց մահվան պատճառ դարձած վարակը օգտագործել իր ապատեղեկատվությունների հիմքում: news.am-ին և topsports.am-ին տված պատասխանում ֆեդերացիան հերթական սուտ տեղեկությունն է տարածել, որ իբր բռնցքամարտի Հայաստանի պատվիրակության հետ Լոնդոն են մեկնել պատվիրակության անդամ չհանդիսացող մարդիկ:
Պաշտոնապես հայտարարում ենք, որ բռնցքամարտի Հայաստանի պատվիրակության հետ, պատվիրակության անդամ չհանդիսացող ոչ մի անձ մրցավայր չի մեկնել: Հայաստանի պատվիրակության կազմում եղել են 10 բռնցքամարտիկ, 2 մարզիչ, 1 բժիշկ և Բռնցքամարտի հայկական ազգային ֆեդերացիայի նախագահ Հովհաննես Հովսեփյանը: Ի դեպ, hենց ֆեդերացիայի նախագահ Հովհաննես Հովսեփյանի ու ՀԱՕԿ-ի կողմից տրված համատեղ հայտով է Հայաստանի պատվիրակությունը մասնակցել վարկանիշային մրցաշարին:
Արթուր Գևորգյանի գլխավորած ֆեդերացիան որևէ կապ չի ունեցել Լոնդոն մեկնած պատվիրակության հետ, ուստի ՀԲՖ-ն ոչ բարոյական, ոչ էլ իրավական տեսակետից իրավունք չունի հայտարարություն տարածել Լոնդոն մեկնած բռնցքամարտի պատվիրակության վերաբերյալ, առավել ևս, եթե նման հայտարարություններն արգելվում են ՀՀ օրենքով»:

Спорт 18:54 28/03/2020 Армения
Сегодня Федерация бокса Армении распространила заявление, в котором, в частности, сообщила, что у одного из членов сборной Армении по боксу, который участвовал в олимпийском рейтинговом турнире в Лондоне, подтвержден коронавирус.
«Все члены вернувшейся из Лондона делегации Федерации бокса Армении находятся под непосредственным контролем врачей. Коронавирус подтвердился у лиц, которые посетили Лондон в составе делегации, однако не являлись членом делегации и не были утверждены Федерацией бокса. Позже выяснилось, что в составе сборной команды также есть случай заражения коронавирусом», – отмечалось в сообщении.
В данный момент вышеуказанная публикация удалена со страницы Федерации в соцсети Facebook.
Пресс-секретарь Федерации бокса Армении Ерванд Акопян в беседе с корреспондентом «Hetq.am» сказал, что материал был удален по требованию комендатуры.
За заявлением Федерации бокса Армении последовала запись Армянской Национальной федерации по боксу в соцсети Facebook, в которой, в частности, отмечается:
«Федерация бокса Армении распространяет не только неприемлемую информацию в связи с коронавирусом, а продолжает серию дезинформации и не гнушается даже использовать вирус, захвативший мир и ставший причиной многочисленных человеческих жертв, в основе своей дезинформации.
В интервью news.am и topsports.am Федерация распространила очередную дезинформацию, что якобы в составе делегации Армении по боксу в Лондон отправились также не являющиеся членами делегации лица.
Официально заявляем, что ни одно лицо, не являющееся членом делегации, не отправилось в Лондон в составе делегации Армении по боксу на турнир. В составе делегации Армении были: 10 боксеров, 2 тренера, 1 врач и президент Армянской Национальной федерации по боксу Ованес Овсепян.  Кстати, делегация Армении приняла участие в рейтинговом турнире на основании совместной заявки президента Армянской Национальной федерации по боксу и НОК Армении.
Возглавляемая Артуром Геворкяном Федерация никак не связана с отправившейся в Лондон делегацией, посему у Федерации бокса Армении нет ни морального, ни юридического права для распространения заявления касательно отправившейся в Лондон делегации, более того, если подобные заявления запрещены по закону РА».