Քաղաքական 18:39 31/03/2020
Նիստը ընդմիջվել է քվորումի բացակայության պատճառով և միայն նիստի մեկնարկին է ԱԺ նախագահը իրազեկել, որ գանք նիստի.Զոհրաբյան
Այս պահին ԱԺ-ում, առանց ընդդիմադիր երկու խմբակցություններին իրազեկելու, սկսվել է արտահերթ նիստ, որի օրակարգում այսօր առավոտյան տապալված` ՀՀ քաղաքացիներին տեղորոշելու անընդունելի նախագիծն է: Այդ մասին ֆեյսբուքյան գրել է  «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը:
«Նիստը ընդմիջվել է քվորումի բացակայության պատճառով և միայն նիստի մեկնարկին է ԱԺ նախագահը իրազեկել, որ գանք նիստի:
Բնականաբար, «Իմ Քայլի» ուժերով նիստը կկայանա, հպարտ քաղաքացիներին տեղորոշելու անիմաստ նախագիծը կընդունվի, սակայն սա վատ, շատ վատ նախադեպ է:
Այսպես չի կարելի, պարզապես չի կարելի:
Սա քաղաքական բարեվարքության և գործընկերային համակեցության նորմերի կոպտագույն խախտում է:
Այս նախագիծը ոչ միայն չի նպաստելու պանդեմիայի դեմ պայքարին, այլ տանելու է հսկայական ռեսուրսներ, որ կարող էին ուղղվել սովի մեջ հայտնված հազավոր ընտանիքների հացի խնդրի լուծմանը:
Ես տեղեկացնում եմ, որ «Բարգավաճ Հայաստանը» չի գնալու և չի մասնակցելու այս նիստին երկու պատճատով. առաջին` նիստի մասին իմացել ենք պոստ-ֆակտում և երկրորդ` մեզ տեղորոշելու նախագիծը այնքան կապ ունի կորոնավիրուսի կանխարգելման հետ, ինչքան ես բրիտանական արքունիքի հետ»,-գրել  է նա:

Наира Зограбян: В НС Армении объявлен перерыв из-за отсутствия кворума, о заседании мы узнали постфактум
В данный момент в Национальном Собрании Армении, без информирования двух оппозиционных парламентских фракций, стартовало внеочередное заседание, в повестку которого включен проваленный сегодня с утра неприемлемый законопроект по определению местоположения граждан РА. Об этом на своей странице в соцсети Facebook сообщила депутат от фракции «Процветающая Армения» Наира Зограбян.
«Сейчас объявлен перерыв по причине отсутствия кворума, и только в начале заседания председатель НС проинформировал нас, чтобы мы присутствовали на заседании.
Естественно, усилиями фракции “Мой шаг” заседание состоится, бессмысленный законопроект по определению местоположению гордых граждан РА будет принят, однако, это плохой, очень плохой прецедент.
Так нельзя, просто нельзя».
По её словам, это грубейшее нарушение норм политической добропорядочности.
«Сообщаю, что депутаты от фракции “Просвещенная Армения” не станут участвовать в этом заседании по двум причинам: во-первых, о заседании мы узнали постфактум, во-вторых, проект по определению нашего местоположения имеет такое же отношение к предотвращению распространения коронавируса, как я к британскому престолу», – подчеркнула парламентарий.