Հասարակություն 10:42 07/04/2020 Հայաստան
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մայրության և գեղեցկության տոնի կապակցությամբ:
Արցախի Հանրապետության իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ ձեզ Մայրության եւ գեղեցկության տոնի առթիվ:
Թող ձեր կյանքը լինի գարնանային հիասքանչ օրվա նման՝ պայծառ ու լուսավոր, ծաղկուն ու արեւոտ: Թող ձեր ընտանիքներում տիրեն միայն երջանկությունն ու բարօրությունը:
Հայ կինը միշտ եղել է օջախի պահապան, հենարան ու սյուն, ամուսնու համար՝ թև ու թիկունք: Այսօր էլ նա պատվով է կատարում դարերից եկած այդ վեհ առաքելությունը՝ անմնացորդ ու անձնվիրաբար ծառայելով  ընտանիքին ու հայրենիքին, իր շուրջը սփռելով անսահման սեր ու ջերմություն, բարություն ու հոգատարություն:
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ ձեզ, սիրելի՛ մայրեր, քույրեր, տատիկներ, կանայք ու աղջիկներ, մաղթում եմ խաղաղություն, քաջառողջություն ու ամենայն բարիք ձեզ եւ ձեր բոլոր հարազատներին ու մերձավորներին»:

Общество 10:42 07/04/2020 НКР
Президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Бако Саакян направил поздравительное послание в связи с праздником материнства и красоты.
«Дорогие женщины!
От имени властей Республики Арцах и от себя лично сердечно поздравляю вас с праздником материнства и красоты!
Пусть ваша жизнь будет прекрасна, как весенний день: ясной и светлой, цветущей и солнечной! Пусть в ваших семьях царят счастье и благополучие!
Армянская женщина всегда была хранительницей очага, опорой и надежным тылом для супруга. Она и сегодня с честью выполняет высокую миссию, возложенную на нее испокон веков, всецело и самоотверженно посвящая себя семье и родине, даря окружающим любовь и тепло, доброту и заботу.
Вновь поздравляю вас, дорогие матери, сестры, бабушки, женщины и девушки! Желаю вам и всем вашим родным и близким мира, крепкого здоровья и всех благ!»