Քաղաքական 11:19 08/04/2020 Հայաստան
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան էջում գրել է. «Այսօր ունենք կորոնավիրուսի 28 նոր դեպք՝ 311 թեստավորումից:
Առողջացմամբ դուրս է գրվել 27 քաղաքացի: Բուժվածների ընդհանուր թիվը 114 է, հիվանդանոցում գտնվողներինը՝ 758: Պացիենտների մոտ 90 տոկոսը նույնիսկ ջերմություն չունի:
Ընդհանուր առմամբ զգուշավոր լավատեսությունը պահպանում ենք: Եթե այս վիճակագրությունը շարունակվի, կնշանակի՝ կորոնավիրուսի պիկը հաղթահարել ենք և պիկը եղել է մարտի 31-ին:
Ցավոք, առավոտյան ունեցանք 1 մահ. 93-ամյա պացիենտ, ով տառապում էր նաեւ քաղցկեղով: Ծայրահեղ ծանր վիճակում գտնվում է 8 պացիենտ»:

Здоровье 11:50 08/04/2020 Армения
В Армении подтверждено 28 новых случаев заражения коронавируса, проведено 311 тестов. Об этом написал на своей странице в социальной сети Facebook премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«С выздоровлением выписаны 27 граждан, общее число выздоровевших – 114, находящихся в больницах – 758. У порядка 90% пациентов нет даже температуры.
В общей сложности осторожный оптимизм сохраняем. Если эта статистика сохранится, то это будет означать, что мы пик преодолели и пик пришелся на 31 марта.
К сожалению, утром был зарегистрирован 1 случай смерти: скончался 93-летний пациент, который страдал от рака.