Քաղաքական 17:52 08/04/2020 Հայաստան
Հայկական կողմի նախաձեռնությամբ այսօր՝ ապրիլի 8-ին կայացել է Հայաստանի ու Ռուսաստանի ԱԳ նախարարներ՝ Զոհրաբ Մնացականյանի ու Սերգեյ Լավրովի հեռախոսազրույցը։
Ռուսական կողմի տարածած պաշտոնական հաղորդագրության համաձայն, արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարները քննարկել են երկու երկրներում կորոնավիրուսի համավարակի հետ կապված իրավիճակը, դրա տարածման կանխմանն ուղղված քայլերն ու բացասական հետևանքները  չեզոքացնելը։
Տեղի է  ունեցել կարծիքների փոխանակում երկկողմ հարաբերությունների արդի հարցերի, ԼՂ խնդրի կարգավորման վերաբերյալ, ինչպես նաև ՀԱՊԿ-ի, ԱՊՀ-ի, ԵԱՏՄ-ի, ՄԱԿ-ի շրջանակում համագործակցության հարցերին։

Politics 19:16 08/04/2020 Armenia
At the initiative of the Armenian side, Foreign Minister of Armenia Zohrab Mnatsakanyan had a telephone conversation with his Russian counterpart Sergei Lavrov.
According to the released statement by the Russian side, the parties discussed the situation around the coronavirus pandemic in the two countries, the measures aimed at preventing the spread of the virus and neutralizing the negative consequences.
The interlocutors next exchanged views on number of agenda issues of bilateral relations, the Nagorno Karabakh peace process, cooperation within CSTO, CIS, EAEU and UN.