Քաղաքական 10:29 06/05/2020 Աշխարհում
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ ինքը չի կարողանում քնել գիշերները, քանի որ մտածում է իր հայրենակիցների մասին, ովքեր մահացել են կորոնավիրուսից: Լուրը փոխանցել է «Ինտերֆաքս»-ը:
«Ես չեմ կարող գիշերը քնել, քանի որ անընդհատ մտածում եմ այդ մասին», - ասելէ նա ABC- ին տված հարցազրույցում:
Թրամփը, դիմելով ամերիկացիներին, ովքեր կորոնավիրուսի պատճառով կորցրել են մերձավորներին, ասել է՝ ես սիրում եմ քեզ և խոստացել է արմատախիլ անել COVID-19- ը:
«Մենք ունենք թշնամի, և մենք պետք է հաղթենք նրան»,-ասաց ԱՄՆ նախագահը:
Միացյալ Նահանգներում գրանցվել է կորոնավիրուսով հիվանդացածների ավելի քան 70 հազար մահ: Սա աշխարհում ամենաբարձր ցուցանիշն է:
Վաղուց է հայտնի, որ  Թրամփը շատ քիչ է քնում: Նա բազմիցս ասել է, որ սա մեծ առավելություն է աշխատանքի մեջ, քանի որ վաղ առավոտյան, մինչ շատերը դեռ քնած են, նա արդեն կարող է կարևոր խնդիրներ լուծել:
Ամերիկյան ԶԼՄ-ները տարբեր գնահատականներ են տալիս այն մասին, թե որքան ժամանակ է սովորաբար քնում նախագահը: Հաղորդվում են քնի երեք, չորս կամ հինգ ժամ մասին:

Политика 10:35 06/05/2020 В мире
Президент США Дональд Трамп рассказал, что не может уснуть полночам, так как думает об умерших от последствий заражения коронавирусом COVID-19 соотечественниках. Об этом пишет Интерфакс.
"Я не могу уснуть по ночам, так как постоянно думаю об этом", - заявил он в интервью телеканалу ABC.
Трамп, обращаясь к американцам, потерявшим из-за коронавируса близких людей, сказал: "Я люблю вас" и пообещал искоренить COVID-19.
"У нас есть враг, и мы должны его победить", - отметил президент США.
В США зафиксировали более 70 тыс. смертей пациентов от последствий заражения коронавирусом. Это - самый высокий показатель в мире.
Трамп давно известен тем, что очень мало спит. Сам он неоднократно рассказывал, что это - большое преимущество в работе, так как рано утром, пока многие ещё спят, он уже может решать важные вопросы.
Американские СМИ дают разные оценки того, сколько обычно времени спит президент: в основном встречаются сообщения о трёх, четырёх или пяти часах сна.