ԱՅԼՄԱՄՈՒԼ 09:39 08/05/2020 Հայաստան
«Իշխանությունները չգիտեն ինչ անեն հանրաքվեի հարցում, կանչել են «ամենակարող» Տիգրան Մուկուչյանին, որ նա լուսանցք գտնի։ Ասել է. «Ձև չկա, պիտի անպայման հանրաքվեն անցկացվի»:
«Միակ տարբերակն արտակարգ դրությունն անվերջ ձգելն է` սահմանափակման գոնե մեկ բաղադրիչը պահելով»,- ասաց մեր աղբյուրը։
Բայց «Ոչ»-ի դիրքերը գնալով ամրանում են, քաղաքական ուժերն էլ միավորվելու փորձեր են անում։ Քննարկումներն ընթանում են հիմնականում արտախորհրդարանական ուժերի շրջանում, ինչից հատկապես վախենում է Փաշինյանը: Այդ տիրույթում հայտ է ներկայացրել նաև Արթուր Վանեցյանը, և վերջինիս երեկ ՀՔԾ կանչելն էլ կապված է այդ հեռանկարի հետ։
Արտախորհրդարանականներից հետաքրքրվեցինք՝ ի՞նչ զարգացումներ են ծրագրում։ «Հազար ու մի բան, արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններից մինչև նոր` համաձայնության կառավարության ձևավորում»»:

Пресса дня 12:13 08/05/2020 Армения
Газета «Грапарак» пишет, что власти не знают, как поступить с вопросом референдума и вызвали «всемогущего» Тиграна Мукучяна, чтоб он нашел выход. «Никакого варианта нет, референдум обязательно должен быть проведен», - сказал Мукучян.
«Единственный вариант – бесконечно затягивать чрезвычайное положение, сохраняя хотя бы одного ограничения», - сказал источник издания.
Но позиции «НЕТ» с каждым днем укрепляются, политические силы предпринимают попытки объединиться. Обсуждения в основном проходят среди внепарламентских сил, а Пашинян особенно боится этого. Артур Ванецян также  представил заявку на этой площадке и его в вызов в Специальную следственную службу связан именно с этой перспективой.
В ответ на вопрос, какие развития планируются, представители внепарламентских сил заявили: «Разные, от внеочередных парламентских выборов до формирования нового правительства согласия».